رکنا: مجری طرح گندم کشور با اشاره به افزایش ظریب خوداتکایی گندم کشور به 95 درصد در سال جاری، اظهار کرد: ایران می‌تواند در سال آینده صادرکننده گندم و فرآورده‌های آن باشد.

رکنا اقتصادی: «اسماعیل اسفندیاری‌پور» در نشست ستاد گندم، کلزا و جو استان یزد از هدف‌گذاری وزارت جهادکشاورزی برای تولید 13 میلیون و 500 هزار تن گندم در برنامه ششم توسعه برای سال 96 خبر داد و افزود: 100 درصد بذر گندم توزیع شده در داخل کشور توسط 200 شرکت خصوصی و تعاون روستایی تولید می‌شود و در این زمینه هیچ وابستگی به خارج از کشور نداریم.

وی با اشاره به این که ضریب خود اتکایی گندم کشور در سالهای اخیر و با همت دولت تدبیر و امید افزایش یافته به طوری که در سال زراعی جاری به 95 درصد خواهد رسید، ابراز امیدواری کرد: با تداوم سیاست‌های حمایتی دولت و رعایت اصول فنی و مهندسی در کشت، داشت و برداشت از سوی کشاورزان در سال آینده، ایران می تواند صادرکننده گندم و فرآورده‌های آن باشد.

«سید جمال سجادی پور» رییس سازمان جهادکشاورزی استان یزد نیز در این نشست با برشمردن توانمندی‌ها و دستاوردهای بخش کشاورزی استان، اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های اقلیمی و کاهش منابع آبی، با همت کشاورزان و کارشناسان این بخش در محصول حیاتی و مهم گندم علی‌رغم این که سطح زیر کشت گندم استان از 19 هزار و 500 هکتار در سال 92 به 11 هزار و 200 هکتار در سال 95 کاهش یافته است ولیکن با انجام عملیات آبی – خاکی، استفاده از بذور مناسب و پر بازده و مشاوره‌های کارشناسی میزان خرید از 11 هزار تن به 21 هزار تن در سال جاری افزایش پیدا کرده است.

در ادامه برگزاری ستاد گندم استان از زحمات دست‌اندرکاران دستگاه‌های مختلف و مدیران و کارشناسان مربوطه در راستای افزایش توان تولیدی استان تقدیر به عمل آمد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر