رئیس اتاق اصناف قول رسیدگی داد

رکنا : اگر چه برای کسبه زیان دیده ساختمان پلاسکو تصمیم گیری شده اما گویا در این میان پاساژ کویتی ها فراموش شده و کسی به فکر کسبه آن نیست .

رکنااقتصادی: کسبه کناری ساختمان پلاسکو یعنی پاساژ کویتی‌ها فراموش شده‌اند اگر چه برخی از واحدهای این پاساژ آسیب هایی هم دیده و به هر حال بافاجعه ای برای ساختمان پلاسکو پیش آمد ضروی است که ساختمان پاساژ پسلاکو ساماندهی شود و برای مقولم سازی و ایمن کردن آن از هماکنون باید اقدام کرد گرچه رئیس اتاق اصناف اعلام کردهکه از شنبه تصمیم‌گیری برای آن‌ها نیز آغاز می‌شود.
حدود دو هفته از آتش‌سوزی و فروریختن ساختمان پلاسکو می‌گذرد اما همه‌ مسئولان تنها درباره کسبه آسیب دیده این ساختمان صحبت می‌کنند؛ حال آنکه پاساژ کویتی‌ها که دیوار به دیوار این ساختمان بود نیز آسیب دیده و برخی از واحدها طی این دو هفته بلاتکلیف و تعطیل بوده‌اند.
علی فاضلیرئیس اتاق اصناف در این باره با بیان اینکه این واحدها نیز به دلیل مشخص نشدن تکلیف‌شان تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند و کسبه آن باید صبر کنند، گفت: کسبه پاساژ کویتی‌ها که از حادثه Incident ساختمان پلاسکو آسیب دیده‌اند باید صبر کنند تا سازمان نظام مهندسی آن‌ را بررسی کند که به گفته این سازمان، بررسی واحدهای پاساژ کویتی‌ها از روزهای ابتدایی هفته آینده آغاز خواهد شد .
وی در باره بررسی سازمان نظام مهندسی درباره واحدهای باقی‌مانده از ساختمان پلاسکو نیز اظهار کرد: موضوع ادامه کار کسبه ساختمان پلاسکو که واحدهایشان از این حادثه آسیب جدی ندیده و در انتهای ساختمان وجود دارد، از سوی سازمان نظام مهندسی در حال بررسی است و بر اساس نتایج اولیه این بررسی، همه آنها که حدود ۲۰۰ واحد است، باید تخلیه و در مجتمع نور مستقر شوند.
فاضلی اضافه کرد: بررسی در مورد پاساژ کویتی‌ها در سازمان نظام مهندسی طی روزهای نخست هفته آینده آغاز می شود و از آن‌جا که بدون کار کارشناسی نمی‌توان اظهار نظری در این باره کرد و تصمیمی گرفت، باید کسبه آسیب دیده پاساژ کویتی‌ها نیز صبر کنند تا نتایج بررسی و مشخص شود.
وی گفت: اگر واحدهای تجاری پاساژ کویتی‌ها قابل سکونت باشد، مرمت و بازسازی در آن‌جا آغاز می‌شود و اگر قابل سکونت نباشند به مجتمع نور یا پاساژ دیگری منتقل می‌شوند.
رییس اتاق اصناف با اشاره به اینکه هیچ آماری درباره میزان آسیب پاساژ کویتی‌ها در دست نیست، گفت: کسبه پاساژ کویتی ها نیز از پس مشخص شدن میزان آسیب وارده، می‌توانند از تسهیلات و مصوبات حمایتی پلاسکونشینان (سابق) استفاده کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر