در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین رهبر، با ابراز تأثر و تسلیت به تمام کسانی که عزیزان خود را در راه توسعه دانش و به نیت قوت علمی برای خدمت تقدیم کرده اند، گفت: در نهج‌البلاغه داریم که اگر حتی فردی در بستر بمیرد اما عفیف باشد و هوای نفس بر او غلبه نکرده باشد به او اجر شهید می‌دهند، چه برسد به کسی که در کنار همسرش برای یک نیت بزرگ مهاجرت می کند و مرتب هم می گوید که من می خواهم توانا بشوم و برای خدمت به وطنم برگردم.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با قدردانی از استقبال بسیار خوب استادان، دانشجویان وکارکنان دانشگاه از این برنامه، افزود: بدانید همّ و غمّ فرد نخبه ای که اهل علم و تحصیل است، کشف حقایق است و چنین فردی در پیشگاه خدا هر آسیبی که ببیند، مأجور است.

وی با اشاره به سجایای اخلاقی دانشجویان جوان، به بیان خصوصیات روحی یکی از دانشجویان شهید این حادثه پرداخت و گفت: زمانی که او در اروپا درس می خواند تمام تلاشش را می کرد که حتی یک نفر را راهنمایی کند تا به تشیّع خوشبین شود.

رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در ادامه این مراسم به نمایندگی از جامعه دانشگاهی به خانواده‌های داغدار تسلیت گفت و با ابراز امیدواری از عدم تکرار این گونه حوادث، افزود: این عزیزانی که از دست رفتند نمونه‌ای از مجاهدین در مسیر علم بودند.

دکتر محمدرضا فروزان، با اشاره به توانایی علمی دانشجویان پرواز اوکراین، گفت: تلاش برای یافتن علم یک مجاهدت است و دانشجویانی توانمند و سختکوش در دانشگاه های سراسر کشور مشغول تحصیل و فعالیت های علمی و پژوهشی هستند.

وی دانشگاه را محل همیشگی تلاش همراه با امید جوانان برای کشور دانست و تصریح کرد: باید تلاش علمی خودمان را دوچندان کنیم تا بتوانیم آینده بهتری را برای کشورمان رقم بزنیم.

فروزان با بیان این که روح تمام دانشگاهیان آزرده خاطر است، اظهار کرد: در دانشکده مهندسی مکانیک آزماشیگاه مکانیک سیالات را از این به بعد به نام آزمایشگاه مکانیک سیالات امیر اشرفی می‌شناسیم، کسی که حضورش در دانشکده خالی است و دل‌هایمان در درد و رنج از دست دادن تک‌تک کسانی که در این پرواز بودند، داغدار است.

در بخشی از این مراسم نیز یکی از اعضای خانواده یک دانش آموخته فقید این حادثه، در سخنانی با اشاره به تلاش های بی وقفه علمی این دانش آموخته فقید دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: اگر ناامنی در منطقه وجود نداشت تمام این افراد در خانه‌هایشان بودند. از تمام مسئولان خواهان مواخذه افراد خطاکار هستیم.

این مراسم پیش از نماز ظهر و عصر برگزار شد و پس از اقامه نماز جماعت، دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان در راهپیمایی که به دعوت تعدادی از مجموعه های دانشجویی و با حضور هیأت رئیسه دانشگاه برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی، برخی هنجارشکنی ها و اقدامات غیرقانونی در محیط مقدس دانشگاه را محکوم کردند.

دانشگاهیان دانشگاه صنعتی اصفهان با حرکت از محل مسجد تا یادمان شهدای این دانشگاه،با سر دادن شعارهایی علیه استکبار و تروریسم دولتی امریکا، ضمن درخواست به منظور پیگیری جدی علل این حادثه تأسف بار و پیشگیری از وقوع این گونه حوادث، بر صیانت و حمایت از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی و نهادهای خدوم انقلاب همچون سپاه پاسداران تأکید کردند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟