تمرینات ریتمیک چه مزایایی دارد؟

به گزارش رکنا ، تمرینات ریتمیک فواید زیادی دارد .

یک مزیت تمرینات با ریتم این است که محبوری تمپوی حرکتت را با موسیقی همزمان کنی و از سر‌ضرب‌ها جا نمانی. این تمرین یک تمرین استقامتی برای شکم محسوب می شود که عضلات راست شکمی، موربی و عرضی شکمی را درگیر می کند و از همه مهم تر ناحیه core یا مرکزی بدن که شامل عضلات شکم، لگن و بخشی از کمر می شود، تقویت می شوند.

برای انجام آن کف دو دست تان را روی زمین می گذارید و باسن را کمی از زمین جدا می سازید. سپس یکی در میان سعی می کنید دست ها را از زمین بکنید. تا 4 شماره این حرکت را انجام دهید. بعد از آن سعی کنید شکم تان را بالاتر بیاورید و باسن هم طبیعتا بالاتر قرار می گیرد. دوباره تا 6 شماره می شمارید و بعد از کمی مکث در این وضعیت در بالا مانند دراز نشست به پایین می آیید و باز انجام می دهید. در ادامه همانطور که روی زمین نشسته اید پاهایتان را خم می کنید و به شکل ریتمیک تا 4 شماره می شمارید و دست ها را یکی در میان به جلو و عقب هدایت می کنید و همزمان با این حرکت کل بدن تان را به طور ریتمیک پله پله به طرف زمین نزدیک می کنید و دوباره پله پله از زمین بلند می شوید.(مانند موقعیت دراز و نشست)

اگر قصد افزایش قدرت دارید، باید حرکات را با ضرباهنگ آهسته و انقباض و وکیوم کردن شکم انجام بدهید و به نحوه صحیح تنفس هنگام حرکات شکم آگاه باشید تا بتوانید حسابی عمق عضلات را درگیر کنید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

ساناز اسماعیلی - مربی بدنسازی

آیا این خبر مفید بود؟