راه‌های طبیعی خداحافظی با چروک پوست

رسیدگی به پوست بسیار مهم است.

به گزارش رکنا ، اگر جزو افرادی هستید که هر روشی را به جز جراحی و روش‌های تهاجمی برای از بین بردن چروک‌های روی صورت ترجیح می‌دهید، با ما همراه باشید تا با فهرستی از نسخه‌های طبیعی آشنا شوید که تکرار آن‌ها در طول هفته می‌تواند به آبرسانی بهتر سلول‌های پوستی و درمان چین‌وچروک‌ها کمک کند.

پوست را بکشید

اگر می‌خواهید پوست‌تان کشیده‌ و سفت‌تر به نظر برسد از ماسک سفیده تخم‌مرغ استفاده کنید. برای این کار می‌توانید سفید‌ه تخم‌مرغ، عسل، چهار-پنج قطره روغن رازیانه و پنج قطره روغن صندل را به آن اضافه کنید و آن را روی صورت‌تان بزنید. این ماسک می‌تواند به بهبود جریان‌ گردش خون صورت کمک کند. ضمن آن‌که به کشیدگی بیشتر پوست کمک می‌کند.

ماساژ با روغن ماهی

ماساژ صورت با روغن ماهی یکی از بی‌نظیرترین راهکار چینی‌ها برای خداحافظی با چروک‌ است. اگر بتوانید با بوی روغن ماهی کنار بیایید، بهترین روش را برای درمان چین‌وچروک‌های سطحی صورت پیدا کرده‌اید اما فراموش نکنید که پیش از ماساژ صورت از روش درست آن مطلع شوید تا با حرکت‌های نادرست به تثبیت چین‌ها و عمیق‌تر شدن آن‌ها دامن نزنید.

ماساژ سبز

اگر در هفته دوبار صورت‌تان را با ترکیب اسفناج-شیر ماساژ دهید بهترین نتیجه را برای درمان چروک‌های ریز و درشت‌ صورت‌تان می‌گیرید. اول باید دو تا سه برگ اسفناج را درون یک لیوان شیر بجوشانید تا شیر به یک سوم برسد. بعد ترکیب باقی‌مانده را به صورت خمیر در آورده و پس از سرد شدن آن را روی صورت‌تان ماسک کنید. بعد از 20 دقیقه این خمیر را از صورت‌تان بردارید و صورت‌تان را با آب ولرم بشویید.

بخور دهید

یکی دیگر از شیوه‌هایی که به کمک آن می‌توانید سلول‌های مرده پوست را برطرف و بعد از پاکسازی پوست جهت رفع چروک‌ها اقدام کنید، بخور درمانی است. بهترین گیاهی که می‌توانید برای بخور استفاده کنید گیاه مریم‌گلی یا بابونه است که می‌تواند علاوه بر آبرسانی مناسب به سلول‌های پوستی به رفع چروک‌های صورت کمک کند.

زیتون درمانی کنید

ساده‌ترین و کم‌دردسرترین روش برای درمان چروک‌ها ماساژ صورت با روغن زیتون است. برای این کار سرانگشتان‌تان را به روغن آغشته کنید و از گوشه بیرونی چشم ابتدا به صورت دورانی پلک بالایی و سپس پلک پایینی را به صورت دایره‌وار ماساژ دهید.

خشکی‌ها را بکشید

راه دیگری که می‌توانید با چروک‌ها خداحافظی کنید؛ برطرف کردن خشکی پوست است. برای درمان خشکی پوست بهترین راه ماساژ با روغن نارگیل است. صورت‌تان را با روغن نارگیل خالص و بدون اسانس ماساژ دهید و تا صبح بخوابید. مراقب باشید که پیش از خواب حتما یک دستمال نخی روی بالش‌تان بیندازید. ماساژ روغن نارگیل به مدت 10شب می‌تواند تاثیر زیادی بر چین‌وچروک‌های پوست داشته باشد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟