احیا ۲۳۹ واحد غیر فعال و نیمه فعال لرستان

به گزارش رکنا از لرستان؛ سید عماد شاهرخی ششم فروردین در حاشیه شورای اداری لرستان به تبیین و اقدامات شاخص جهاد کشاورزی استان در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: لرستان اقدامات موثر و کم نظیری در این دو سال در دولت سیزدهم انجام داده که می‌توان به تولید ۴ برابری گندم، رشد سه برابری دانه‌های روغنی و افزایش ۳۰ درصدی تولید مرغ اشاره کرد.

وی به عملکرد مطلوب اراضی درحوزه رفع تداخلات اشاره کرد و گفت: در زمینه‌ی رفع تداخلات قریب به ۹۴۰ پلاک در طی دولت سیزدهم رفع تداخل شده که این اقدام در استان بی سابقه بوده است.

شاهرخی درادامه افزود: از دیگر اقدامات سازمان جهاد کشاورزی لرستان در دولت سیزدهم احیاء ۲۳۹ واحد غیر فعال و نیمه فعال و برگشتن آنها به چرخه تولید و افتتاح ۳۸۸ طرح تولیدی بود.

وی تصریح کرد: توسعه گلخانه‌ها و توسعه کشت قراردادی و تسهیلات و امهال بخشودگی ۱۰ هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی و توسعه اجرای سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار و کسب رتبه هفتم در کشور از دیگر اقدامات مهمی بود که توسط جهاد کشاورزی لرستان محقق شد.

شاهرخی گریزی به طرح جهش تولید زد و گفت: یکی از برنامه مهم و ملی دولت طرح توسعه جهش تولید در دیمزارها است که لرستان درسال گذشته دراین طرح ملی رتبه سوم کشوری را کسب کرد و این نشان از ظرفیت و مشارکت کشاورزان و حمایت جهادکشاورزی از این طرح دارد.

شاهرخی همچنین به راه‌اندازی ۱۳ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی اشاره کرد.

مهدی زکی‌پور/ لرستان 

کدخبر: 983353 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟