منطقه ازاد اردبیل در کشو قوس تایید نمایندگان استان

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل، طبق اخبار متعددی که از طرف رسانه هاو پایگاه های خبری نمایندگان استان اردبیل منتشر می شود مناطقی اعلام شده و هنوز به صورت قطعی از طرف دبیر مناطق آزاد کشور هیچ منطقه ای قطعی نشده است

حال اینکه استان اردبیل چهار شهرستان با قابلیت مرز مشترک با آذربایجان را دارد و می تواند زمینه توسعه اقتصادی استان را فراهم سازد

نکته ای که در ایجاد منطقه آزاد در استان اردبیل فراموش نمی شود اینکه هشت سال پیش منطقه آزاد گردشگری سرعین در دستور کار نمایندگان وقت بود و حتی زمانی ترکان مدیرعامل وقت مناطق ازاد کشور نیز بر  این قصیه صحه گذاشته بود ولی ادامه این داستان تا امروز نتیجه ای نداشته استکه قسمتی از اخبار آن را در زیر انتشار می نماییم

خبرهای زیر از نمایندگان استان مطرح شده است ولی امیدواریم این بار نمایندگان استان با درایت حضرت حجت السلام عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصمیمی درست بگیرند چرا که تعلل در احداث و ایجاد مناطق آزاد خود ضربه اقتصادی و عقب ماندگی شهرستان ها را مسبب می شود.

photo_2022-04-19_14-36-02

محدوده منطقه آزاد مشخص شد

با پیگیری مجمع نمایندگان استان اردبیل و شخص آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و نیکزاد نایب رییس مجلس شورای عملیات اجرایی منطقه آزاد اردبیل در ۴ نقطه آغاز خواهد شد.

 شهرستان های نمین،گرمی، پارس آباد و بیله‌سوار جزو منطقه آزاد استان خواهند بود.

 در طی رایزنی های انجام شده توسط مجمع نمایندگان استان اردبیل با سعید محمد ، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تصریح کرد: طبق قول و دستور شفاهی رئیس‌جمهور ، دبیرخانه بزودی اقدامات لازم را آغاز خواهد نمود.

 در اجرایی شدن این چهار نقطه به عنوان منطقه آزاد، مکاتبات آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی بسیار حائز اهمیت و تاثیرگذار بود.

مشاور عالی رییس جمهور: دولت از ایجاد منطقه آزاد گردشگری سرعین استقبال می کند

مشاور عالی رییس جمهور: دولت از ایجاد منطقه آزاد گردشگری سرعین استقبال می کند

Image caption مشاور عالی رییس جمهور: دولت از ایجاد منطقه آزاد گردشگری سرعین استقبال می کند

ایرنا/ مشاور عالی رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد از آمادگی دولت برای تصویب طرح ایجاد منطقه آزاد گردشگری سرعین در استان اردبیل خبر داد.

' اکبر ترکان ' در دیدار با استاندار اردبیل از تشکیل منطقه آزاد گردشگزی سرعین استقبال کرد و از وی خواست تا با تعیین مشاور ، طرح توجیهی را به دبیرخانه ارایه دهد تا مقدمات تصویب آن در هیات دولت فراهم شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به ظرفیت بالا و کم نظیر استان اردبیل در جذب گردشگران بیان کرد: شهر گردشگری سرعین برای توسعه خیز برداشته ولی باید برای ماندگاری مسافران در این شهر برنامه ویژه تدارک دیده و از تجربه های موفق دنیا در بهره مندی از فرصت آب های گرم معدنی استفاده شود.

استاندار اردبیل هم در این دیدار رویکرد مجموعه دستگاههای دولتی استان را حمایت از سرمایه گذاران و تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری در بخش های مختلف بویژه گردشگری عنوان کرد.

مجید خدابخش به ظرفیت های بالقوه گردشگری و کشاورزی استان اردبیل اشاره کرد و افزود: ایجاد منطقه گردشگری آزاد سرعین جهشی برای جبران عقب ماندگی های استان خواهد بود.

براساس گزارش روابط عمومی استانداری اردبیل در این دیدار که در تهران انجام شد استاندار اردبیل با ارایه گزارشی در ارتباط با منطقه ویژه اقتصادی نمین از شروع اقدامات لازم برای فعال سازی این منطقه خبر داد.

 

photo_2022-04-19_14-37-06

موسوی کار منطقه آزاد را تمام کرد؛

 

آیا این خبر مفید بود؟