شهر گرگان از دیرباز مهد تئاتر و بسکتبال بوده است

به گزارش رکناگرگان، مهندس محمدرضا سبطی در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره تئاتر استان گلستان در تالار فخرالدین اسعد گرگانی اظهار داشت: از برگزاری این جشنواره باید نهایت استفاده کرد چرا که زبان هنر تاثیر بسزایی در جامعه دارد و تئاتر مردمی ترین هنری است که می تواند جامعه را به صورت هدفمند، مورد تاثیر قرار دهد.

سبطی افزود: نقش هنر در بیان معضلات رفتاری، اخلاقی و اجتماعی انکارناپذیر است و ما باید با بهره گیری از این مدیا در زمینه کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی و پیشگیری از رواج بداخلاقی ها و مقابله با آسیب های فرهنگی تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: اجرای رویدادی به نام جشنواره تئاتر، آن هم پس از فروکش کردن شیوع ویروس کرونا، هوای تازه ای بود کـه روح مردم گرگان زمین و گلستان ایران را نوازش داد.

شهردار گرگان بیان کرد: بدیهی است که گرگان، از دیرباز، مهدِ تئاتر و بسکتبال ایران بوده و بنده از همین جایگاه اعلام می کنم که همه در کنار هم از این میراث معنوی و مورد علاقه مردمان شهرم، حراست و حفاظت خواهیم کرد.

سبطی در پایان نام و خاطره محمدهادی نامور، عطاالله صفرپور و قدرت صالحی که دار فانی را وداع گفته اند گرامی داشت و برای استاد حاج یحیی دیوانی آرزوی سلامتی و شفای عاجل نمود.

لازم به ذکر است، سی و دومین جشنواره تئاتر استان گلستان با حضور داوران مطرح کشوری با حمایت ویژه مدیریت شهری گرگان به مدت 4 روز در مرکز استان برگزار شد

گرگان /کرامتی

آیا این خبر مفید بود؟