خط تولید شرکت الکترو فرامهر پارسه با حضور وزیر صمت به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرنگار رکنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم گفت: شرکت الکتروفرامهر پارسه از جمله تولیدکنندگانی است که در شرایط تحریم با یکی از صاحبان برندهای شناخته شده خارجی کار مشترک تولیدی را آغاز کرده و یک برند مشترک در حوزه ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک وارد بازار کرده است.

علیرضا رزم‌حسینی افزود: این نوع رشد در صنعت لوازم خانگی نشان دهده تعمیق ساخت داخل و فعالیت اکثر کارگاه ها در این زمینه است به طوری که این کارگاه ها به صورت روزانه دو یا حتی سه نوبته فعالیت دارند، کیفیت محصولاتشان مناسب بوده و در آینده نزدیک جایی برای برندهای خارجی لوازم خانگی در ایران باقی نخواهند گذاشت.

وی اظهار داشت: با وجود تحریم‌های اقتصادی، تولید لوازم خانگی در کشور رشد زیادی داشته و با تولید انواع آن در حوزه در آستانه رسیدن به خودکفایی قرار گرفته‌ایم و به‌زودی جشن خودکفایی این صنعت را برگزار خواهیم کرد.

وی بیان کرد: پارسال ۱۳ میلیون عدد انواع لوازم خانگی در کشور تولید شد که این مهم اقدام بزرگی برای تقویت ساخت داخل به شمار می رود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست این وزارتخانه تقویت تولید داخل و کاهش واردات کالاهای مشابه داخلی است و تا زمانی که نیازی در داخل وجود نداشته باشد، وارداتی صورت نمی گیرد.

رزم حسینی در خصوص تامین سرمایه در گردش شرکت الکتروفرامهر پارسه از طریق بانک تجارت قول مساعدت داد.

با راه‌اندازی این خط تولید طرفیت اشتغال برای ۵۰ نفر فراهم‌ شد. وزیر صمت در ادامه سفر دوروزه خود به شهرستان های تربت حیدریه، سبزوار، کاشمر و بردسکن سفر خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟