حجم ویدیو: 4.59M | مدت زمان ویدیو: 00:00:50

به گزارش خبرگزاری رکنا در اردبیل؛ در این بیانیه مشترک که به امضای سرتیپ دوم پاسدار هوشنگ حسینی، فرمانده انتظامی استان اردبیل و سرتیپ دوم پاسدار عزیزالله ملکی، فرمانده انتظامی استان گیلان رسیده آمده است:

آستارا و اردبیل به لحاظ فرهنگ و تاریخ، آوازه‌ای دیرینه داشته و اهالی فهیم، ولایی و انقلابی این ۲ دیار از ایران اسلامی سرافراز، پیمان اخوت، همدلی، محبت و صمیمت دارند و ثابت کرده‌اند که در طول ادوار تاریخ، همواره در کنار هم و پشتیبان یکدیگر بوده و با اتحاد، مودت و برادری مشکلات را حل و فصل کرده‌اند.

مردم آستارا و اردبیل پیوند‌های قومی و زبانی و خویشاوندی دارند و برای یکدیگر ارزش و احترام فراوانی قائل هستند و اختلافات پیش آمده به هیچ عنوان شایسته مردمان این دو دیار نیست.

بسیاری از مردم این دو شهر برای کار، تحصیل، خدمات درمانی و تفریح به شهر‌های همدیگر رفت و آمد می‌کنند و در طول سالیان گذشته به صورت محبت آمیز و شایسته هر ایرانی، در کنار هم زندگی کرده‌اند.

فرماندهی انتظامی استان اردبیل و گیلان با محکومیت درگیری‌ها و اقدامات و فحاشی‌های اخیر صورت گرفته در فضای مجازی و حقیقی این موضوع را به دور از شأن اجتماعی و تاریخی مردمان با فرهنگ آستارا و اردبیل دانسته و عده‌ای معلوم الحال که قصد شعله‌ور کردن این اختلافات و از بین بردن صمیمیت و روابط خوب بین مردم این دو شهر را دارند، تذکر و هشدار جدی می‌دهد.

پلیس تأکید بر آرامش و آسایش فردی و اجتماعی داشته و دغدغه‌ای جزء امنیت و آرامش و رفاه شهروندان، مسافران و هموطنان عزیز ندارد و مسئولانه و متعهدانه در سنگر تأمین، حفظ و توسعه امینت و آرامش ایفای نقش خواهد کرد که این مهم با تعامل، همدلی، هم افزایی و ارتباط صمیمی فی ما‌بین فرماندهی انتظامی استان اردبیل و گیلان انجام خواهد شد.

بدیهی است پلیس با هماهنگی مقام محترم قضائی در قبال هرگونه رفتار مجرمانه و مخل امنیت و آرامش فردی و عمومی چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اعم از تجمع، ایجاد مزاحمت، اخلال در تردد خودرویی و فراخوان‌های غیرقانونی، اقدام لازم معمول و با مسببان و محرکان با برخورداری از اقتدار قانونی به شدت برخورد خواهد کرد.

در پایان این بیانیه بر این موضوع مهم که امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است، به پرهیز از هرگونه رفتار احساسی و هیجانی تأکید می‌گردد.

 

آیا این خبر مفید بود؟