عملیات بازی‌دراز کمر ارتش بعثی را شکست

به گزارش خبرنگار رکنا از کرمانشاه، امیر سرتیپ فرهاد آریانفر امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص عملیات آزادسازی بازی‌دراز، اظهار داشت: عملیات بازی‌دراز نماد غرور و افتخار ایران اسلامی است.

وی افزود: عملیات بازی‌دراز یک عملیات مشترک بین ارتش و سپاه بود که توسط لشگر ۸۱ زرهی کرمانشاه، سپاه پاسداران و نیروهای مردمی انجام گرفت.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در منطقه غرب کشور تصریح کرد: عملیات بازی‌دراز کمر ارتش بعثی را شکست و راهبرد دشمن را برای رسیدن به عمق مورد چالش جدی قرار داد.

آریانفر با بیان اینکه در عملیات بازی دراز بخش عظیمی از دو لشگر دشمن منهدم شد گفت: حفظ این ارتفاعات برای دشمن بسیار اهمیت داشت و علاوه بر لشگری که در بازی‌دراز مستقر بود یک لشگر دیگر را نیز که ۶ ماه برای تصرف جزیره مجنون در جنوب آموزش دیده بود وارد کارزار کرد و خود صدام ملعون نیز مستقیما در آن حضور داشت.

وی خاطرنشان کرد: رزمندگان سپاه اسلام با تاثیر پذیری از فرهنگ عاشورایی امام حسین (ع) در برابر دشمن ایستادگی کرده و این ارتفاعات استراتژیک را از دشمن پس گرفتند.

فرمانده نزاجا در غرب کشور در پایان بیان کرد: در عملیات بازی‌دراز شهدای بسیاری از ارتش، سپاه و بسیج همچون شهید ادبیان، شهید پیچک و شهید شاخص هوانیروز شهید شیرودی و... تقدیم انقلاب شد.

نازی حاجی علی اکبری/ کرمانشاه

 

آیا این خبر مفید بود؟