بازداشت کلاهبرداری 110 میلیاردی / او در رشت یک خانه را به چند نفر فروخته بود

به گزارش خبرنگار رکنا رشت،  سردار "عزیزاله ملکی" ، گفت: افراد سود جو و کلاهبردار از هر شیوه‌ای برای رسیدن به مقاصد شوم خود و فریب افراد استفاده می‌کنند که در این زمینه شهروندان باید دقت و هوشیاری خود را در مواجهه با این افراد بکار ببرند.

وی ادامه داد: در پی گزارش‌های دریافتی مبنی بر کلاهبرداری از چند نفر در قالب پیش فروش آپارتمان در شهرستان رشت پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان افزود: با انجام تحقیقات مشخص شد، فردی با جلب اعتماد تعدادی از شهروندان و معرفی خود به عنوان کار آفرین برتر و خیر که به طور انبوه در امر ساخت و ساز فعالیت می‌کند، تعدادی آپارتمان در حال ساخت را در یکی از مناطق شهرستان رشت پس از تنظیم قولنامه‌های صوری هر واحد را به چندین نفر فروخته است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهم این پرونده مبلغ، 110 میلیارد ریال از خریداران کلاهبرداری و متواری شده بود.

سردار ملکی اذعان داشت: ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری با انجام تحقیقات و اقدامات همه جانبه هویت این متهم را شناسایی و پس از استعلام‌های صورت گرفته معلوم شد این فرد چندین فقره سوابق کیفری از قبیل جعل، کلاهبرداری، فروش مال غیر و محکومیت مالی دارد.

وی با اشاره به متواری بودن و تحت تعقیب قرار داشتن این کلاهبردار خاطرنشان کرد: ماموران پلیس آگاهی با تلاش‌های شبانه‌روزی و اقدامات فنی محل اختفای متهم را در استان تهران پیدا کردند.

فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: سرانجام ماموران پس از اخذ نیابت قضائی متهم را در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل کردند.وی در پایان با تاکید بر هوشیاری و دقت شهروندان در انجام هرگونه داد و ستد تصریح کرد: متهم 38 ساله در تحقیقات پلیس به 17 فقره کلاهبرداری در پوشش پیش فروش هر یک از واحدهای آپارتمانی به چندین نفر به ارزش 110 میلیارد اعتراف و با تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شد.

رشت / مرجان گودرزی

آیا این خبر مفید بود؟