سارق حرفه ای به دوچرخه ها هم رحم نمی کرد / در انزلی بازداشت شد

به گزارش خبرنگار رکنا رشت، سرهنگ "سید جعفر جوانمردی" ، با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی انتظامی برای پیشگیری از وقوع جرایم اظهار داشت: مبارزه با سرقت یکی از اولویت‌های اصلی پلیس در راستای تامین و ارتقاء امنیت پایدار در جامعه است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در پی وقوع چند فقره سرقت موتورسیکلت و دوچرخه در سطح شهرستان‌ بندرانزلی، پیگیری موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت گفت: ماموران کلانتری 12 با بررسی شیوه و شگرد سرقت‌های صورت گرفته و انجام تحقیقات، سرنخ‌هایی از سارق این پرونده‌ها به دست آورده و در نهایت با هماهنگی قضائی وی را در یک عملیات غافلگیرانه حین تردد در منطقه غازیان بندرانزلی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرانزلی از اعتراف متهم به سرقت 6 دستگاه موتورسیکلت، 3 دستگاه دوچرخه و فروش وسایل سرقتی به 4 مالخر در تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی خبر داد و اذعان داشت: مالخران این پرونده‌ها نیز شناسایی و دستگیر شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: یک دستگاه دوچرخه از سارق و 6 دستگاه موتورسیکلت به همراه 2 دستگاه دوچرخه سرقتی از مالخران کشف شد.سرهنگ جوانمردی بیان داشت: سارق 21 ساله به همره مالخران 21، 27، 30 و 50 ساله با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند. وی در پایان خاطرنشان کرد: آموزش شهروندان و بالا بردن دانش انتظامی آنها در خصوص اصول پیشگیری از سرقت در کاهش وقوع آن بسیار تاثیرگذار است.

رشت/مرجان گودرزی

آیا این خبر مفید بود؟