پرونده کدخبر: 991 ارسال پرینت 8

رکنا: 3 زندانی که توسط پلیس خطرناک معرفی شده‌اند توانستند از زندان کالیفرنیا فرار کنند.

به گزارش پلیس امریکا، این زندانیان توانسته‌اند با عبور از موانع شدید امنیتی بگذرند و با برش میله‌های فولادی و استفاده از طناب از زندان خارج شوند.

ستوان جف‌هالوک از اورنج کانتی کالیفرنیا می‌گوید: فرار بسیار زیرکانه و برنامه‌ریزی شده صورت گرفته است.

آخرین بار هر 3 زندانی فراری در نزدیکی شرق لس‌آنجلس دیده شده‌اند. مأموران ما پس از فرار زندانیان به حالت آماده‌باش درآمده‌اند و جست‌وجوهای گسترده‌ای را آغاز کرد‌ه‌اند. فرار آنها دو شب پیش هنگامی که دیگر زندانیان در خواب بوده‌اند انجام شده است.

نگهبانان زندان تنها چند ساعت پس از فرار متوجه نبودند این 3 زندانی شده‌اند و در حال حاضر در حال بررسی فیلم‌های نظارتی زندان هستیم تا بتوانیم اطلاعات بیشتری در این ارتباط به دست آوریم.

این نخستین بار است که طی 20 سال گذشته زندانیان توانسته‌اند از این زندان فوق امنیتی فرار کنند.

مأموران پلیس به همراه یک مارشال ایالات متحده و همکاری کارآگاهان اف‌بی‌آی قصد دارند هر چه سریع‌تر زندانیان فراری را دستگیر کنند.

هویت زندانیان جاناتان تیو 20 ساله(که به اتهام قتل و تیراندازی به یک خانه مسکونی دستگیر شده بود)، حسین نیری 37 ساله و باک به دونگ 34 ساله اعلام شده است. حسین نیری در سال 2014 میلادی به اتهام آدم‌ربایی، شکنجه، ضرب و شتم و سرقت دستگیر شده بود. نیری در این جرم به همراه 3 مرد دیگر یک فروشنده ماریجوانا را ربوده و پس از سرقت پول‌هایش او را تا حد مرگ شکنجه داده بود. به گزارش اف‌بی‌آی وی از امریکا مخفیانه به ایران و از ایران به پراگ سفر کرده و در سال 2014 میلادی هنگام تغییر پرواز خود به اسپانیا دستگیر شده بود.

زندانی سوم باک به دونگ هم به اتهام قتل، حمل سلاح مرگبار و تیراندازی به یک خانه مسکونی دستگیر و به زندان امنیتی کالیفرنیا منتقل شده بود. ستوان جف‌هالوک در توضیحاتی گفته است: هنوز نمی‌دانیم که آیا این مردان فراری مسلح هستند یا نه اما هر 3 آنها خطرناک معرفی شده‌اند.ارسال نظر