پرونده کدخبر: 545 ارسال پرینت 44

رکنا: راز کلاهبرداری دو زن و یک مرد که خود را پزشک معرفی کرده بودند در روستای نوبندان فاش شد.

حجم ویدیو: 28.28M | مدت زمان ویدیو: 00:00:00

عبدالطیف بادپا عضو شورای اسلامی نوبندان در این باره به خبرنگار ما گفت: با ورود موج اول آنفولانزا در نوبندان تیم سه نفره پزشکان قلابی که شامل دودختر دانشجو و یک مرد که از اهالی شهرستان سرباز بودند اقدام به کلاهبرداری از اهالی این روستا کردند.

وی در ادامه افزود: دو دختر دانشجو نقش دستیار و مرد همراه این کلاهبرداران در نقش پزشک ظاهر شدند. این افراد از عدم آگاهی مردم و کمبود پزشک و امکانات پزشکی در این روستا سوء استفاده کردند و به خانه یکی از اهالی روستا رفتند و خود را پزشک خانواده و دهگرد معرفی کردند و گفتند به دلیل موج آنفولانزا که شایع شده است آمده ایم.سپس درخواست می کنند به اهالی روستا خبر دهید تا معاینه و ویزیت شوند. بعد از یک ساعت حدود 10 الی 12 نفربرای معاینه به این تیم قلابی مراجعه کردند و آنها برای هر معاینه از اهالی ده هزار تومان دریافت کردند.

بادپا در خصوص چگونگی و نحوه دستگیری این افراد گفت: بعد از دو الی سه ساعت از ورود این افراد به روستا مسوولان خانه بهداشت نوبندان متوجه ورود این افراد به روستا می شوند و اعلام می کنند از طرف خانه بهداشت تیمی برای معاینه اهالی اعزام نشده اند و برای صحت این قضیه به محل ویزیت این تیم قلابی می روند و از دکتر تقاضای ارائه مدارک پزشکی اش را می کنند.

این عضو شورای اسلامی در ادامه افزود: مامور خانه بهداشت با ارائه برگه مدرک از دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از سوی پزشک قلابی جهت استعلام اقدام می کند و باخانه بهداشت تماس تلفنی می گیرد. اما پزشک قلابی از مامور خانه بهداشت تقاضا می کند خودش با مسوولان خانه بهداشت صحبت کند و در حال مکالمه تلفنی از محل دور می شود و فرار می کند. بعد از چند دقیقه مامور خانه بهداشت متوجه فرار پزشک قلابی می شود و در نهایت با هماهنگی مرکز بهداشت و پاسگاه نوبندان دو دختر همدست پزشک قلابی و راننده آنها دستگیر شده و تحویل مراجع قضایی می شوند.

در پایان این مقام مسوول گفت: متهم اصلی این پرونده تاکنون متواری است و تمامی مدارک و مشخصات شناسایی وی نیز به همراه خودرو متعلق به وی تحویل نیروی انتظامی داده شده است.

تلاش ها برای پیدا کردن پزشک قلابی همچنان ادامه دارد.خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها