خبر ویژه :

پرونده کدخبر: 545 ارسال پرینت 32

رکنا: راز کلاهبرداری دو زن و یک مرد که خود را پزشک معرفی کرده بودند در روستای نوبندان فاش شد.

حجم ویدیو: 28.28M | مدت زمان ویدیو: 00:00:00

عبدالطیف بادپا عضو شورای اسلامی نوبندان در این باره به خبرنگار ما گفت: با ورود موج اول آنفولانزا در نوبندان تیم سه نفره پزشکان قلابی که شامل دودختر دانشجو و یک مرد که از اهالی شهرستان سرباز بودند اقدام به کلاهبرداری از اهالی این روستا کردند.

وی در ادامه افزود: دو دختر دانشجو نقش دستیار و مرد همراه این کلاهبرداران در نقش پزشک ظاهر شدند. این افراد از عدم آگاهی مردم و کمبود پزشک و امکانات پزشکی در این روستا سوء استفاده کردند و به خانه یکی از اهالی روستا رفتند و خود را پزشک خانواده و دهگرد معرفی کردند و گفتند به دلیل موج آنفولانزا که شایع شده است آمده ایم.سپس درخواست می کنند به اهالی روستا خبر دهید تا معاینه و ویزیت شوند. بعد از یک ساعت حدود 10 الی 12 نفربرای معاینه به این تیم قلابی مراجعه کردند و آنها برای هر معاینه از اهالی ده هزار تومان دریافت کردند.

بادپا در خصوص چگونگی و نحوه دستگیری این افراد گفت: بعد از دو الی سه ساعت از ورود این افراد به روستا مسوولان خانه بهداشت نوبندان متوجه ورود این افراد به روستا می شوند و اعلام می کنند از طرف خانه بهداشت تیمی برای معاینه اهالی اعزام نشده اند و برای صحت این قضیه به محل ویزیت این تیم قلابی می روند و از دکتر تقاضای ارائه مدارک پزشکی اش را می کنند.

این عضو شورای اسلامی در ادامه افزود: مامور خانه بهداشت با ارائه برگه مدرک از دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از سوی پزشک قلابی جهت استعلام اقدام می کند و باخانه بهداشت تماس تلفنی می گیرد. اما پزشک قلابی از مامور خانه بهداشت تقاضا می کند خودش با مسوولان خانه بهداشت صحبت کند و در حال مکالمه تلفنی از محل دور می شود و فرار می کند. بعد از چند دقیقه مامور خانه بهداشت متوجه فرار پزشک قلابی می شود و در نهایت با هماهنگی مرکز بهداشت و پاسگاه نوبندان دو دختر همدست پزشک قلابی و راننده آنها دستگیر شده و تحویل مراجع قضایی می شوند.

در پایان این مقام مسوول گفت: متهم اصلی این پرونده تاکنون متواری است و تمامی مدارک و مشخصات شناسایی وی نیز به همراه خودرو متعلق به وی تحویل نیروی انتظامی داده شده است.

تلاش ها برای پیدا کردن پزشک قلابی همچنان ادامه دارد.خبرهای تصادفی

ارسال نظر