پرونده کدخبر: 21128 ارسال پرینت 393

پلیس مشهد در کمتر از 30 ساعت یک زن را که نوزادی از یک بیمارستان در مشهد دزدیده بود، بازداشت کرد.

به گزارش پرونده، یک زن که آرزو داشت برادرش بچه‌ای داشته باشد از بیمارستانی در مشهد نوزادی را ربود.

بچه نیست!

مسئولان اتاق نگهداری نوزادان هنگامی که همراهان بیماران برای ملاقات به بیمارستان آمده بودند و راهروهای این مرکز درمانی مملو از جمعیت بود و پرستار نوزادان تازه متولد شده را به والدین شان نشان می‌داد متوجه شدند فردی با سوء‌استفاده از این موقعیت وارد اتاق نوزادان شده و یک نوزاد دختر ربوده شده است.

فرمانده پلیس استان خراسان رضوی در این باره گفت: در حالی که تحقیقات کارآگاهان آغاز شده بود موضوع ربایش نوزاد از مادرش مخفی نگه داشته شد و خانواده با کنترل نگرانی خود اظهار داشتند نوزاد به مراقبت نیاز دارد.

وی افزود: در این رابطه دستورات تخصصی صادر شد وکارآگاهان تحقیقات خود را از خانواده نوزاد ربوده شده و همه کارکنان بیمارستان آغاز کردند.

به طور همزمان با این فرضیه که احتمال دارد کسانی در امر قاچاق نوزاد فعالیت داشته باشند دستورات لازم به نیروهای مستقر در مبادی ورودی و خروجی شهر مشهد صادر شد و پلیس با چشمانی تیزبین در عملیاتی گسترده برای یافتن اثری از نوزاد انجام وظیفه می‌کرد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار بهمن امیری مقدم گفت: در تحقیقات پرونده با بررسی تصاویر ضبط شده از طریق دوربین‌های مداربسته مشخص شد ساعت 15: 15 روز دوشنبه و 45 دقیقه پس از تولد نوزاد، زنی جوان نوزاد را ربوده و از بیمارستان خارج کرده است.

سرنخ مهم

با انجام تحقیقات به عمل آمده یکی از کارکنان بیمارستان اظهار داشت زنی جوان حدود یک هفته پیش به او و همکارانش مراجعه کرده و اظهار داشته همسر برادرش بچه دار نمی‌شود و حتی شماره تلفنی را نیز در اختیارشان گذاشته تا اگر شخصی، ناتوان از بزرگ کردن فرزند خود باشد آنها حاضر هستند بچه رادر قبال شرایطی که به توافق برسند به فرزندی قبول کنند. متأسفانه پرستاران این حرف را جدی نگرفته و شماره تلفن را دور انداخته‌اند.

فرمانده پلیس خراسان رضوی اظهار داشت: با این فرضیه که امکان دارد زن آدم ربا به دیگر مراکز درمانی نیز مراجعه کرده باشد تحقیقات گسترده با هماهنگی مسئولان مراکز درمانی آغاز شد.

تحقیقات گسترده پلیسی با همکاری رئیس یک بیمارستان دیگر در مشهد حاکی از آن بود که یکی از کارشناسان مامایی با دیدن عکس رنگی تهیه شده از عامل آدم ربایی او را شناسایی و اظهار داشته حدود 10 روز پیش این زن به مطب شخصی‌اش مراجعه و با ارائه شماره تلفن خود ادعا کرده قصد خرید یک نوزاد برای همسر برادرش را دارد.

بازداشت دزد نوزاد

سردار سرتیپ دوم پاسدار بهمن امیری مقدم گفت: کارآگاهان اطلاعات جنایی و کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به سرنخ‌های دیگری نیز دست یافتند که با چیدمان پازل این ادله و شواهد، عامل ربایش نوزاد شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفت.

کارآگاهان با هماهنگی قضایی ساعت 24 بیست و یکم بهمن ماه به خانه این مجرم در منطقه سیدی مشهد عزیمت و این زن و برادرش را در حالی که همسر زن جوان بی‌خبر از ماجرای ربایش نوزاد بود دستگیر کردند.

فرمانده پلیس خراسان رضوی اظهار داشت: با انجام عملیات گسترده پلیس و دستگیری مجرمان، نوزاد ربوده شده پس از 30 ساعت تلاش بی‌وقفه مأموران پلیس آگاهی خراسان رضوی که با هدایت سرهنگ حسین بیدمشکی، رئیس پلیس آگاهی استان و سرهنگ غلامی ثانی، رئیس اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی به نتیجه رسید سالم و صحیح به آغوش گرم خانواده بازگشت.

اعتراف !

مریم 31 ساله است و نوزاد را از بیمارستانی در مشهد ربوده است. او در بیان انگیزه خود از این اقدام مجرمانه گفت: 12 سال از ازدواج برادرم و همسرش می‌گذرد. آنها بچه دار نمی‌شوند و ما به خاطر این مسأله خیلی نگران بودیم. چندی قبل یک فرزند برای شان پیدا کردم. نوزاد را تحویل گرفتیم. اما پدر و مادرش پشیمان شدند و فرزندخود را پس گرفتند.

پس از این ماجرا وضعیت روحی و روانی همسر برادرم جابر خیلی بد شد.

من تصمیم گرفتم مشکل شان را حل کنم. به چند بیمارستان و مطب دکتر زنان و زایمان سر زدم. نتیجه‌ای نگرفتم تا اینکه فکر ربایش نوزاد به سرم زد و مرتکب این اشتباه شدم. از کرده خود پشیمان هستم و فکر نمی‌کردم با این کار اشتباه چه دردسری برای خودم درست می‌کنم.

محمد رضا 29 ساله پدر نوزاد دختر ربوده شده نیز در حالی که اشک شوق از چشمانش سرازیر شده بود گفت: زمانی که خبر ربایش نوزادم را به من دادند دچار فشار عصبی، دلهره و نگرانی شدیدی شدم. امیدی به پیدا کردن او هم نداشتم و با خودم می‌گفتم در این شهر شلوغ چگونه ممکن است بشود یک نوزاد را پیدا کرد. همان لحظه به پیشگاه امام رضا(ع) دست نیاز بلند کرده و نذر کردم اگر آقا علی بن موسی الرضا(ع) ما را مثل همیشه مورد لطف و عنایت خود قرار دهد و بچه‌ام پیدا شود اسمش را معصومه بگذارم که لطف خدا و مهربانی و مرحمت آقا علی بن موسی الرضا(ع) شامل حال ما شد وپلیس بچه‌ام را سالم و صحیح به آغوش من و همسرم بازگرداند.

از تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی و سردار امیری مقدم که در این مدت پلک نزدند و جانانه کار کردند تا بچه‌ام را پیدا کنیم واقعاً تشکر می‌کنم و شکر بی‌پایان به درگاه امام رضا(ع) دارم.ارسال نظر