رکنا: سارقان مسلح که از یک طلا فروشی در املش یک کیلو و 500 گرم طلا سرقت کرده بودند، در کمتر از 24 ساعت شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش رکنا، سردار"محمدرضا میرحیدری" با اشاره به وقوع سرقت -مسلحانه">سرقت مسلحانه یک باب مغازه طلا فروشی در شهرستان املش، اظهار کرد: با اعلام گزارش سرقت مسلحانه که همراه با تیراندازی و ایجاد رعب و وحشت در بازار و سرقت مقداری طلا همراه بود، واحدهای گشتی پلیس به محل حادثه اعزام شدند.
فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه ماموران پس از حضور در نزدیکی صحنه یک دستگاه خودرو 206 را مشاهده کردند که با سرنشینان نقاب دار با سرعت بسیار بالا در حال گریختن از کمربندی این شهر بود، افزود: به محض مشاهده خودرو، خودرو پلیس تعقیب خودرو متهمان را دستور کار قرار داد.
وی با تاکید براینکه به علت عدم توجه خودرو 206 به اخطار و ایست های پلیس، ماموران اقدام به تیراندازی به سمت خودرو متهمان کردند که با وجود تیراندازی موفق به توقف آنها نشدند، تصریح کرد: خودرو متهمان در پایان تعقیب و گریز از دید ماموران محو شد.
سردار میرحیدری با بیان اینکه پس از ناپدید شدن متهمان،ماموران پلیس به گشت زنی خود ادامه دادند، متذکر شد: ماموران پلیس در حین گشت زنی، خودرو 206 را در یکی از روستای های حوزه بخش کلاچای مشاهده کردند که به صورت بلا تکلیف و با درب های باز در داخل روستا رها شده بود.
سردار میرحیدری با بیان اینکه نیروهای انتظامی با تحقیقات محلی از تعویض ماشین متهمان در حال گریز و گریختن آنها به سمت استان همجوار مطلع شدند، ادامه داد: پلیس با دریافت این اطلاعات و با تعقیب و گریز وپیگیری تا انتهای حوزه استحفاظی استان گیلان (چابکسر) موفق به رویت متهمان نمی شود.
رئیس پلیس گیلان با تصریح براینکه با تعیین راهکارهای لازم و دست یابی گام به گام به سرنخ های به جا مانده، سر انجام در همان روز یک تن از سارقان که جوان 26 ساله اهل و ساکن یکی از استان های همجوار بوده و داماد یک خانواده املشی می باشد،در یکی از کوچه های شهر شناسایی شد که به محض رویت ماموران با خودروی 206 متواری شد که ماموران پلیس با تمهیدات ترافیکی خودرو متهم را متوقف و وی را دستگیر کردند.
سردار میرحیدری با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیسی 3 همدست دیگرش را لو داد، ادامه داد: با راهنمایی متهم و اخذ مجوزات قضائی و با تشکیل 3 اکیپ عملیاتی از پلیس آگاهی استان و شهرستان املش ماموران پلیس عملیات شناسایی خود را در شهرستان رامسر ادامه دادند.
وی با بیان اینکه در طی انجام سه عملیات موفق پلیسی که در یکی از استان های همجوار انجام شد یک جوان 26 ساله و دو جوان 23 ساله دستگیر شدند، افزود: با بررسی از منازل متهمان دستگیر شده، طلا های مسروقه به مقدار 1500گرم و یک قبضه سلاح کلاشینکف به همراه 7 فشنگ جنگی که به طرز ماهرانه در جعبه ای جاسازی شده بود کشف و ضبط شد.
رئیس پلیس گیلان با بیان اینکه متهمان پس از دستگیری به شهرستان املش منتقل شده و در اجرای دستور قضایی با یک دستگاه خودرو در داخل بازار گردانده شدند، اظهار کرد: متهمان برای بررسی های بیشتر و کشف سرقت های احتمالی دیگر تحت نظر مقام قضایی هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر