رکـنا : فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان از موفقیت مرزداران هنگ مرزی سراوان از کشف بیش از دو تن انواع مواد مخدر طی یک درگیری مسلحانه با قاچاقچیان خبر داد.

سردار "رهام ‌بخش حبیبی" گفت: مرزداران هنگ مرزی سراوان طی چند روز گذشته با اشرافیت اطلاعاتی، از قصد یک باند مواد مخدر برای انتقال محموله خود به داخل کشور آگاه شدند و بلافاصله با آمادگی و تجهیزات کامل به تشدید پوشش نوار مرزی پرداختند.

وی افزود: مأموران پس از ساعت‌ها پایش منطقه، سرانجام قاچاقچیان را در حال انتقال مواد مخدر از حریم ممنوعه مرزی مشاهده و به سرعت آنها را متوقف کردند.

فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان گفت: سوداگران مرگ پس از دقایقی درگیری مسلحانه، به علت عدم توانایی در رویارویی با مرزداران، با برجای گذاشتن محموله مواد مخدر و با استفاده از تاریکی شب به عمق کشور پاکستان متواری شدند.

سردار حبیبی در ادامه با هشدار به قاچاقچیان و متجاوزان مرزی که برای کسب منافع نامشروع، قصد تجاوز به مرزهای جمهوری اسلامی ایران را دارند، خاطرنشان کرد: دست از شرارت و حرکت در مسیر غیر قانونی بر دارید و سلاح‌های خود را زمین بگذارید و مطمئن باشید که جمهوری اسلامی ایران با رأفت اسلامی خود، توبه شما را خواهد پذیرفت.

این مقام ارشد انتظامی در پایان ضمن تقدیر از همکاری مرزنشینان خون گرم استان، به میزان موفقیت کشفیات این عملیات اشاره و بیان کرد: مأموران پس از پایان درگیری با توجه به تاریکی شب و تهدیدات احتمالی، صحنه را پاک سازی کردند و موفق به توقیف سه دستگاه خودروی تویوتا و کشف و ضبط مقدار دو تن و سیصد و هفت کیلوگرم مواد مخدر شامل دو تن و دویست و بیست و چهار کیلو و هشتصد گرم تریاک و هشتاد و دو کیلو و دویست گرم هروئین و مقادیری مهمات شدند.

گفتنی است، سرهنگ "محمد ملاشاهی" جانشین فرماندهی مرزبانی استان در اولین دقایق پس از پایان درگیری، با حضور در جمع رزمندگان غیور شرکت کننده در این عملیات، طی سخنانی از تلاش‌های جهاد گونه آنها در انهدام این باند بزرگ مواد مخدر قدردانی و تشویق مرزداران موثر در این عملیات موفقیت آمیز را صادر کرد.ارسال نظر