رکنا: مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: مرحوم " محمد زمان ایران‌زاد " ۶۵ ساله از اهالی روستای راک شهرستان کهگیلویه بر اثر خون ریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده با اهدای اعضای خود به ۳ بیمار زندگی دوباره بخشید.

ساسان عباسی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اهدای عضو اهدای زندگی است، ادامه داد: از همه کسانی که در ترویج فرهنگ انسانی و اخلاقی اهدای عضو فعالیت دارند تشکر می‌کنم.

مسئول هماهنگی تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: امروز با رضایت خانواده نوع دوست و با عاطفه مرحوم محمد زمان ایران‌زاد سه عضو از اعضای بدن این مرحوم با تلاش تیم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و شیراز در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت جدا و به بیماران نیازمند اهدا شد.

وی با بیان اینکه مرحوم محمد ایران‌زاد 65 ساله از اهالی روستای راک شهرستان کهگیلویه بر اثر خون ریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود، افزود: از این بیمار مرگ مغزی 2 کلیه و کبد جدا و جهت پیوند به بیماران نیازمند به شیراز انتقال داده شد.

عباسی با بیان اینکه امسال این مورد پانزدهمین بیمار مرگ مغزی استان است که اعضای بدنش اهدا می‌شود، عنوان کرد: از ابتدای امسال تا کنون اعضای شش بیمار مرگ مغزی در شهرستان کهگیلویه به بیماران نیازمند اهدا شده است.

وی با بیان اینکه واحد فراهم آوری پیوند اعضا از سال 1390 در دانشگاه یاسوج راه اندازی شده، گفت: امسال از تعداد 15 بیمار مرگ مغزی در استان کهگیلویه وبویراحمد تعداد 52 عضو به بیماران نیازمند پیوند زده شده است.

عباسی افزود: در مدت پنج سال گذشته در استان کهگیلویه وبویراحمد 194 مورد اهدای عضو انجام و از این تعداد 520 عضو از این بیماران مرگ مغزی به بیمارن نیازمند اهدا شد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

واژگونی مرگبار پراید در جاده علویجه اصفهان +تصاویر

4 میهمان ناخوانده دزد خانه‌های ویلایی رشت بودند+عکس

راز غافلگیری بچه پولدارهای تهرانی در بانک لو رفت

خودکشی پسر 15 ساله تهرانی

اعتراف‌های هولناک یک جوان آدم خوار + عکس

با چاقو دختر جوان را تهدید کردم و او ناچار به تسلیم شدو...

ترانه علیدوستی و بهناز جعفری به چه بیماری‌هایی مبتلا هستند؟ +عکس

این بازیگر معروف ایرانی برادر ناتنی گلشیفته و فرزند خوانده بهزاد فراهانی است +عکس

موتورسواری الناز شاکردوست وقتی مرغ و خروس ها را بار زده است! +عکس

 اخبار مرتبط

ارسال نظر