دومای روسیه میخائیل میشوستین را به عنوان نخست وزیر روسیه ابقاء کرد

به گزارش رکنا به نقل از اسپوتنیک، ویاچسلاو والودین، سخنگوی مجلس دوما روسیه در این باره در کانال تلگرامی خود اطلاع رسانی کرد. وی افزود مجلس دومای دولتی برای اولین بار در تاریخ معاصر روسیه با تحلیف نخست وزیر و تایید معاونین و وزرای وی، ترکیب کابینه دولت را تعیین می‌کند.

وی افزود:« رئیس جمهور لایحهٔ کاندیداتوری میخائیل میشوستین برای پست نخست وزیری را به مجلس تسلیم کرده است. امروز نمایندگان تصمیم مسئولانه‌ای را در قبال رأی دهندگان خود اتخاذ می‌کنند».

خبرگزاری ریا در این باره نوشت: بر اساس گزارش سخنگوی دومای دولتی، ویاچسلاو والودین، ولادیمیر پوتین درخواست انتصاب دوباره میخائیل میشوستین در پست نخست وزیری را به مجلس دوما ارائه کرد.

کاندیداتوری نخست وزیر در جلسه‌ای با حضور تمامی نمایندگان بررسی خواهد شد

والودین تشریح کرد که ابتدا کاندیدای نخست وزیری گزارشی را ارائه خواهد کرد، سپس به سوالات نمایندگان پاسخ خواهد داد و پس از آن رأی گیری انجام می‌شود.

سخنگوی مجلس دوما افزود:« در طی بررسی کاندیداتوری برای ما ضروری است که به پاسخ سوالاتمان در زمینهٔ چگونگی مدیریت امور در مورد این مسائل برسیم: سیاست‌های جمعیتی، افزایش رفاه جامعه، سیاست‌های حمایتی در قبال خانواده‌هایی که فرزند دارند، اجرای سیاست‌های حوزه جوانان، تقویت خودکفایی تکنولوژیک، رشد اقتصادی و منطقه‌ای و ارتقای توان دفاعی کشورمان». جلسه در ساعت ۱۴:۰۰ برگزار شد. در طی این جلسه میشوستین بار دیگر در پست نخست وزیری منصوب شد.

خبرگزاری لِنتا در این زمینه نوشت: مجلس دوما نخست وزیری میخائیل میشوستین را تایید کرد. ۳۷۵ نماینده در تایید او رای دادند. وی هیچ رأی مخالفی دریافت نکرد.

پیش از جلسه تحلیف میخائیل میشوستین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، با وی دیدار کرد و از دولت بابت تلاش‌هایش قدردانی و اهداف کابینه دولت که اجرایی ساختن اهداف پیشرفت ملی در همهٔ زمینه‌‌هاست را یادآوری کرد.

پیش از رای گیری میشوستین در مجلس دوما سخنرانی کرد و به اینکه گزارش دوره پیشین چهارساله نخست وزیری خود را به تازگی به دوما ارائه کرده است اشاره کرد. وی توجه نمایندگان را به این نکته جلب کرد که در طی دوره نخست وزیری او، کابینه موفق شده‌است که کارایی و راندمان دستگاه دولتی را به طور کلی افزایش دهد.

میشوستین اعلام کرد که کابینهٔ دولت همکاری نزدیکی با مجلس فدرال و بانک مرکزی روسیه، رهبران ایالات و سازمان‌های عمومی خواهد داشت.

کدخبر: 996458 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟