کنعانی: ملت ایران برای تداوم اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی عزم مشترک دارند

به گزارش ایرنا، دهمین آیین تکریم پرچم به مناسبت روز بزرگداشت جمهوری اسلامی ایران امروز دوازدهم فروردین ماه ۱۴۰۳ با حضور عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امورخارجه و جمعی از سفرای کشورهای خارجی در منطقه گردشگری عباس آباد برگزار شد.

171024758

سخنگوی وزارت امورخارجه در این آیین گفت: ملت بزرگ ایران که در پیروزی انقلاب باشکوه اسلامی ایران با تمام وجود در میادین و شهرها و روستاها با حرکت انقلابی خود نقش آفرینی کردند و نظام جمهوری اسلامی ایران را تحت رهبری امام راحل و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در روز ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ به پیروزی رساندند در روز ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ هم به فاصله حدود ۵۰ روز از پیروزی انقلاب پرشکوه ایران با حضور اولین رای گیری و رفراندوم و مشارکت در پای صندوق های رای به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظام سیاسی کشور رای دادند.

کنعانی اظهار داشت: ما مفتخریم که در ۴۵ سال گذشته ملت ایران صفحات درخشانی در تاریخ رقم زده و دستاوردهای عظیم جمهوری اسلامی در میادین مختلف بر کسی پوشیده نیست.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان در آیین تکریم پرچم در روز جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: تمامی اقوام و اصناف کشور آمادگی و عزم مشترک دارند تا در تداوم اهتزاز پرچم ایران شانه به شانه هم ایفای نقش کنند.

کنعانی همچنین بیان کرد: ما ۴۵ سال پرشکوه را پشت سر گذاشتیم و سال ۱۴۰۲ هم سال پر رونقی در مناسبات و روابط خارجی جمهوری اسلامی بود.

وی افزود: ایران در سال جدید هم تصمیم دارد با کشورهایی که مایل هستند در چهارچوب منافع مشترک و احترام متقابل روابطشان را با ایران توسعه دهند این روابط را گسترش دهد.

کنعانی در پایان با اشاره به اوضاع وخامت بار انسانی در غزه گفت: ما روزهای سختی را برای فلسطین شاهد هستیم و این یک مسئولیت بین المللی برای همه ملت ها و دولت ها است که ماشین کشتار رژیم صهیونیستی در فلسطین را متوقف کنند.

بنا به این گزارش، همزمان با مراسم تکریم پرچم جمهوری اسلامی از پدر دختر کاپشن صورتی، سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی، ساره جوانمردی قهرمان پارالمپیکی کشورمان و کاپیتان تیم ملی فوتبال ناشنوایان با نشان پرچم ایران تقدیر شد.

کدخبر: 984474 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟