صادرات محصولات دفاعی ۴ تا ۵ برابر افزایش یافته است

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی امروز - چهارشنبه ۲۳ اسفند - در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ماهواره‌بر سیمرغ موفقیت بزرگی برای کشورمان بود، اظهار داشت: در زمینه فضایی سال آینده پیشرفت‌های خوبی خواهیم داشت و دامنه فعالیت خود را در این خصوص گسترش می دهیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه در زمینه ساخت موتور پهپاد به خود کفایی دست یافته‌ایم، اضافه کرد: صادرات محصولات دفاعی به ۴ تا ۵ برابر افزایش یافته است و در آینده نیز این روند بیشتر خواهد شد.

امیر سرتیپ آشتیانی همچنین درباره پیشرفت‌های کشور در زمینه دفاعی و امنیتی بیان داشت: در بحث اقتدار دفاعی در دنیا از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستیم زیرا در راستای بومی سازی به مرحله ای رسیده ایم که قالب تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح را در داخل تولید می کنیم که این امر موجب اقتدار دفاعی ما و نتیجه آن امنیت ملی کشور است و قالب این تجهیزات در مرحله صادرات قرار دارد.

وی با اشاره به رزمایش مشترک ایران، چین و روسیه در اقیانوس هند، تصریح کرد: رزمایش‌ها در راستای نمایش قدرت برگزار می‌شود. در این رزمایش سه قدرت بزرگ دنیا با هدف ثبات در منطقه و آب‌راه‌های حساس منطقه با هم همکاری می‌کنند و حضور کشورهای ناظر مانند عمان، پاکستان و جمهوری آذربایجان، نشان‌دهنده اهمیت این رزمایش‌ها است.

آشتیانی یادآور شد: در امر اقتدار دفاعی در جهان از جایگاه ویژه‌ای برخورداریم، چون در راستای بومی‌سازی به مرحله‌ای رسیده‌ایم که قالب تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح را در داخل تولید کردیم که موجب اقتدار دفاعی ماست و نتیجه آن تقویت امنیت ملی کشور است. غالب این تجهیزات در مرحله صادرات قرار دارد.

وزیر دفاع تاکید کرد: در زمینه فضایی در سال آینده پیشرفت‌های خوبی خواهیم داشت. ماهواره‌بر سیمرغ موفقیت بزرگی بود و دامنه فعالیت‌مان در این زمینه را گسترش می‌دهیم.

کدخبر: 980132 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟