واردات «دی و مونو کلسیم فسفات» ممنوع شد/ کالای مشابه آن در ایران تولید می شود

به گزارش رکنا از سازمان بازرسی کل کشور ، با پیگیری دفتر حمایت از سرمایه گذاری و تولید ملی و بازرسی امور جهادکشاورزی و محیط زیست سازمان بازرسی از واردات "دی و منو کلسیم فسفات" به دلیل وجود کالای مشابه ساخت داخل جلوگیری شد؛ بنابراین گزارش، به دنبال طرح موضوعی از سوی انجمن تولید کنندگان" دی و منوکلسیم فسفات " در ایران و انتقاد از "واردات دی و مونو کلسیم فسفات " علیرغم تولید این محصول ایرانی، دفتر حمایت از سرمایه گذاری و تولید ملی با همکاری بازرسی امور جهاد کشاورزی و محیط زیست به این موضوع ورود کرد.

در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد که علیرغم وجود کالای مشابه ایرانی با مجوز دامپزشکی برخی از افراد اقدام به واردات این محصولات می‌کنند که بر این اساس موضوع به جد در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور قرار گرفت.

حسب پیگیری‌های به عمل آمده به منظور حمایت از تولید داخلی و با اعلام سازمان دامپزشکی، واردات دی و منو کلسیم فسفات تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

علاوه بر این به منظور پیشگیری از اخلال در تولید مکمل و کنسانتره در واحدهای تولید خوراک و آسیب احتمالی به تامین فرآورده‌های غذایی با منشا دامی، تولیدکنندگان این دو محصول متعهد به تولید کافی و با کیفیت شده و مقرر گردید همکاری‌های لازم را با مراجع ذیربط به عمل آورند که این موضوع در دستور کار بازرسی امور جهادکشاورزی و محیط زیست قرار دارد.

سازمان بازرسی کل کشور حامی تولیدکنندگان داخلی است

محسن سعیدیان دبیر انجمن تولیدکنندگان دی و منو کلسیم فسفات ایران و مدیرعامل شرکت تولیدی صنعتی فسفر ایران نیز با تقدیر و تشکر از پیگیری‌های سازمان بازرسی کل کشور گفت: تولیدکنندگان این محصولات توان تولید میزان مورد استفاده در کشور را دارند بر این اساس هیچ نگرانی از بابت کمبود آن وجود ندارد.

وی با اشاره به حمایت‌های سازمان بازرسی کل کشور از تولید داخلی یادآورد شد که اگر این پیگیری‌های سازمان بازرسی نبود تعداد بیش از ۶۰ واحد تولیدکننده دی و منوکلسیم فسفات در ایران با مشکلات زیادی روبه رو می‌شدند همانگونه که قبل از ورود سازمان بازرسی اینگونه بوده است.

مدیرعامل شرکت تولیدی صنعتی فسفر ایران گفت: سازمان بازرسی کل کشور حامی تولیدکنندگان داخلی است و این جای تقدیر و تشکر دارد.

کدخبر: 979376 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟