مدیران ناکارآمد و سفارش پذیر در مسئولیت‌های اداری و قضایی دستگاه قضا  اجازه فعالیت ندارند!

حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه اجازه نخواهد داد تا مدیران ناکارآمد و سفارش پذیر در مسئولیت‌های اداری و قضایی دستگاه قضا به کارگیری شوند.

 مبارزه با فساد و مفسدین باید به صورت هوشمندانه و با بهره‌گیری از دانش و فناوری‌های روز دنیا صورت پذیرد

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در سی اُمین نشست فصلی رؤسای حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در سراسر کشور ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) با اشاره به اینکه گرچه در منظر محبین اهل بیت عصمت وطهارت، ائمه طاهرین (ع) همگی در یک مرتبه هستند اما با استناد به آیه شریفه «قُل لا اَسأَلُکُم اجراً اِلاِّ المَودَّه فی القُربی» که در واقع مطالبه رسول اکرم(ص) از امت اسلام می باشد، در هر دوره‌ای و برای هر کدام از ائمه خصوصیاتی وجود دارد که با سایر ائمه متفاوت می‌باشد. در دوران نسبتاً کوتاه امامت امام حسن عسکری (ع) و علی رغم اینکه ۳ حاکم بی‌کفایت عباسی معاصر با حضرت، با تصور باطل خود و با اِعمال نهایت مضیقه، در صدد محدود کردن و از بین بردن برکات وجودی ایشان بودند اما اثراتی که نمایندگان آن امام همام در سراسر دنیا وبخصوص نقشی که نمایندگان ایشان در ایران (عراق عجم) داشتند و انتقال مفاهیم نورانی امامت و مذهب حقه تشیع به دوستداران ولایت و امامت بواسطه ارتباط مستمر آنان با امام،  بسیار شگرف بوده است، ضمن اینکه امروزه برکت حضور و مولوَیَّت فرزند بزرگوار ایشان، حضرت بقیت الله الأعظم (عجّ) در قالب ولایت مطلقه فقیه به عنوان نایب بر حق آن حضرت بر تمامی کائنات عینیت دارد تا جایی که تمامی دشمنان غدار در مقابل اثری که ولایت تام و تمام امام زمان در قالب ولایت فقیه اعمال می‌نماید سر تعظیم فرود آورده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبداللهی با اشاره به سالروز رحلت اسوه کم بدیل زنان عالم حضرت فاطمه معصومه (ع) که در مسیر ملحق شدن به برادر بزرگوارشان حضرت امام رضا(ع) و پشتیبانی از تلاش هایی که آن حضرت برای تثبیت تمدن ولایت و امامت در اقصی نقاط و بخصوص مهدِ تمدنِ دین که در آن زمان مدینه منوره بود و استمرار این برکات که با وجود امام رضا(ع) در خراسان در حال توسعه بود در طول مسیر، به اراده الهی و بعد از تحمل یک دوره نقاهت در دهم ربیع الثانی رحلت فرمودند، اظهار داشت؛ به دلیل شخصیت و برکت وجودی‌ِ حضرت معصومه(س) شهر قم امروز محل ارتقاء فقاهت جعفری شده است. امروز افتخار عالم تشیع این است که این شهر مقدس موجبات ارتقا، ترفیع و صدور دین، انقلاب و مکتب دینی که بسترساز ظهور منجی عالم می‌باشد شده است. مسجد مقدس جمکران و بقعه نورانی حضرت فاطمه معصومه(س) موجبات اجتماع میلیون‌ها انسان را فراهم نموده تا با ترویج دین و مکتب امام صادق(ع)، زمینه و بستر تلألؤ نور مهدویت هرچه زودتر فراهم بشود.

ایشان با اشاره به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درخصوص موضوع اخیر فلسطین که از آنچه در فلسطین اتفاق افتاده است بعنوان زلزله ویرانگر و شکست غیرقابل ترمیمی که رژیم طفل کُش و آدمکش صهیونیستی عاملش بوده یاد می‌فرمایند و با مقایسه شرایط حاضر با پیروزی ایمان در مقابل اسلحه در جنگ بدر بعنوان نقطه عطف تاریخ حق علیه باطل، اظهار  امیدواری نمود که با عنایت و امدادهای غیبیِ خداوند متعال در آینده نزدیک پیروزی نصیب جبهه حق شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی با اشاره به مأموریت‌ها و وظایف مهم و متعدد تعیین شده در اساسنامه مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه به عنوان تنها متصدی امورات حفاظتی و اطلاعاتی در قوه قضاییه گفت: هیچ عامل و حائلی نمی‌تواند در مسیر پیشرفت کار حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در سراسر کشور خلل و یا وقفه ای ایجاد نماید.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه با اعلام اینکه کلیه مدیران حفا در سراسر کشور و به خصوص معاونین ومدیران ستادی مرکز با تشکیل ستاد پیشگیری و مدیریت بحران در دو سال اخیر تمامی تلاش خود را در جهت حفظ سرمایه انسانی قوه قضاییه و مقابله با عواملی که در صدد مخدوش نمودن چهره و عملکرد مؤثر قوه قضاییه  به کار بسته‌اند و با تدابیر و پیشگیری‌های به عمل آمده توطئه‌های دشمنان علیه عدلیه را خنثی و اثرات و ثمرات بسیار خوبی با مصادیق متعدد در درون و بیرون از قوه قضاییه تثبیت گردید.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبداللهی با اشاره به «اصل تعالی بخشی» که از جمله سیاست‌های راهبردی قوه قضاییه در سند تحول قضایی است، بیان داشت؛ در طول دو سال اخیر با نوآوری‌های ایجاد شده طی بازنگری بعمل آمده در«اصل صیانت» و لزوم حفظ سرمایه‌های انسانی قوه قضائیه موجبات «تعالی اخلاقی» در درون قوه قضاییه فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه شاخصِ نشانگر تلاش‌های حفاظت و اطلاعات، موضوع مبارزه با فساد می‌باشد که با شناسایی دقیق علل و عوامل بروز فساد و  آثار و نتایجی که بروز فساد، حاکمیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و دینیِ نظام اسلامی را تهدید و موجبات تزلزل در حاکمیت کشور را فراهم می‌نماید، تأکید کرد؛ ضمن لزوم بررسی عاجل جهت شناسایی علل و عوامل بروز فساد و مسائل مبتلابه در درون قوه قضاییه که از راهبردهای اساسی مرکز حفاظت و اطلاعات می‌باشد، توجه به پیچیده‌تر شدن آسیب‌ها وتهدیدات موجود، «مسئله محوری» نسبت به «موضوع محوری» اولویت دارد و با مسائل آسیب زا و ساختارهای فساد زا به شدت مبارزه خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبداللهی ادامه داد؛ حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه اجازه نخواهد داد تا مدیران ناکارآمد و سفارش پذیر در مسئولیت‌های اداری و قضایی قوه قضاییه به کارگیری شوند چرا که به کارگیری مدیران ناکارآمد موجب ایجاد نارضایتی و بدبینی مراجعین، معطل ماندن رسیدگی به پرونده‌ها و امورات مردم،  ارتباط گیری با افراد فاسد و ... خواهد شد.

رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اینکه؛ «فساد در کشور سیستمی نیست» تأکید کرد؛اما مبارزه با فساد و مفسدین میبایست به صورت هوشمندانه و سیستمی و با بهره گیری از دانش و فناوری های روز دنیا  صورت پذیرد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین عبداللهی با اشاره به اولویت داشتن اصل صیانت و پیشگیری خاطر نشان کرد؛ در مسیر تامین سلامت قوه قضاییه، در مواجهه با افراد ناسالمی که در تکرار اشتباهات خود اصرار دارند، با جدیت و قاطعیت و با رعایت کامل تمامی موازین شرعی و اخلاقی در اسرع وقت و با سرعت عمل مقابله خواهد شد.

کدخبر: 940402 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟