امیرعبداللهیان از مناطق زلزله‌زده ترکیه بازدید کرد+فیلم
حجم ویدیو: 1.84M | مدت زمان ویدیو: 00:00:24

به گزارش رکنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که به ترکیه سفر کرده است، با حضور در شهر زلزله زده آدیامان از کمپ اسکان موقت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در این شهر بازدید کرد.

در جریان این بازدید وزیر امور خارجه با حضور در کمپ هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از امکانات فراهم شده از سوی این جمعیت برای اسکان زلزله‌زدگان ترکیه بازدید کرد و با زلزله‌زدگان به گفتگو پرداخت.

وی پیش از این سفر در آنکارا با همتای ترکیه ای خود ملاقات دوجانبه ای داشت و در نشست خبری مشترک شرکت کرد.

امیرعبداللهیان:

گروه‌های امدادی ایران در زلزله ترکیه اقدامات به موقع و موثری انجام دادند

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه گفت: هلال‌احمر و ارتش جمهوری اسلامی ایران در جریان زلزله ترکیه در حوزه تفحص و کمک‌رسانی و ایجاد کلینیک و ارائه خدمات درمانی اقدامات به موقع و بسیار موثری انجام داده‌اند.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق زلزله‌زده ترکیه و اردوگاه اسکان موقت جمهوری اسلامی ایران در شهر آدیامان در جمع خبرنگاران افزود: اردوگاهی را که بازدید کردیم توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برپا شده است. همچنین هلال احمر و ارتش در حوزه تفحص و کمک رسانی و ایجاد کلینیک و ارائه خدمات درمانی اقدامات به موقع و بسیار موثری را انجام داده‌اند که از بدو ورودم به آنکارا هم در سطح مسئولان ترکیه و هم مردم، پیام‌های تشکر و قدردانی را از یکایک ملت ایران برای توجه به این موضوع و اعلام همبستگی و همدردی دریافت کردم.

وی گفت: امیدواریم هرچه زودتر مردم مسلمان و خوب ترکیه از این بحران و این مرحله عبور کنند.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: باید از هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تشکر ویژه داشته باشم که اولین تیم‌ها را توانستند به موقع به این مناطق اعزام کنند و توانستند تعدادی افراد را زنده از زیر آوار نجات دهند.

کدخبر: 875879
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟