سرعت اینترنت باید ۵۰ برابر شود / آمریکا باهوش مصنوعی به دنبال محدود کردن کشورها است

فارس در ادامه آورده است ، سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره ریاست جمهوری امروز( ۱۱ تیر) با حضور در نمایشگاه الکامپ با جمعی از فعالان حوزه الکترونیک و فناوری‌های ارتباطاتی دیدار کرد.

جلیلی با حضور در سالن 38 نمایشگاه بین المللی در پاسخی کوتاه به سوال خبرنگاران گفت: امروز اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی یک فرصت بزرگ و جهانی برای ملت ما بوده و رویکرد ما استفاده حداکثری از این ظرفیت است.وی افزود: ما امروز یک نسل تحصیل کرده، دانشمند و متخصص در این حوزه داریم که می‌توانیم در لبه‌های دانش حرکت کرده و از فناوری به بهترین شکل استفاده کنیمجلیلی ادامه داد: در عرصه‌هایی مثل هوش مصنوعی امروز قدرت خوبی در کشور وجود دارد که می‌تواند بروز و ظهور کند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات خاطرنشان کرد: ما اگر امروز از اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی صحبت می‌کنیم،صرفا یک بخش در کنار سایر بخش‌های دیگر همچون صنایع، کشاورزی، سلامت و ... نیست بلکه می تواند روی دیگر این بخش ها باشد که به آنها قوت و سرعت بدهد و خدمات باکیفیت تری ارائه کند.

وی همچنین در جمع فعالان حوزه اقتصاد دیجیتال با وعده 10 برابری شدن سرعت اینترنت موبایل و 50 برابری شدن اینترنت ثابت در طول 4 سال ریاست جمهوری، گفت: این میزان حداقل بوده و اصل بر استفاده حداکثری از فرصت اینترنت است.جلیلی به شعار یک جهان فرصت نیز اشاره کرده و افزود: باید از فرصت اقتصاد دیجیتال استفاده حداثری شود و دولت هم تنها نقش حکمرانی در این حوزه را برعهده داشته باشد.نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه اگر دولت 

می خواهد در حوزه تنظیم‌گری حضور داشته باشد باید در مشورت با اصناف پیشینی باشد زیرا معتقدیم نباید تنظیم گری دولت نباید مانع کار صنوف باشد.

وی با اشاره به راهبردی بودن اقتصاد دیجیتال، گفت: امروز آمریکا در حوزه هوش مصنوعی به دنبال محدود کردن سایر کشورها است اما باید به این موضوع توجه کنیم که هوش مصنوعی بخشی از اقتصاد دیجیتال است نه همه آن.جلیلی افزود: شاید ما در گذشته در نقطه عطف فناوری‌هایی همچون رادیو و تلویزیون غایب بودیم اما امروز در بزنگاه تاریخی دیگر غائب نخواهیم بود.نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برنامه هفتم توسعه نیز تصریح کرد: در برنامه هفتم توسعه جایگاه ویژه ای برای فناوری اطلاعات درنظر گرفته شده و دولت باید فناوری اطلاعات را از سهم ۷.۹ درصدی به ۱۵ درصد در ۵ سال آینده برساند.

گفتنی است ، انتخاب خبرداد ،  مسئولان دولتی، از رسانه‌ها خواستند پس از گرفتن عکس از سالن خارج شوند و در حال حاضر خبرنگاران در این جلسه حضور ندارند.

کدخبر: 1013865 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟