سلامت انتخابات مهمترین وظیفه بازرسی انتخابات است

به گزارش رکنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، به منظور هماهنگی و بررسی اجرای برنامه های بازرسی ا نتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری همایش ویدئو کنفرانسی به ریاست رئیس هیات مرکز بازرسی انتخابات وزارت کشور برگزار شد. 

محمد مهدی عارف پور، رئیس هیأت بازرسی انتخابات کشور در این همایش مسئولان، مدیران و بازرسان انتخابات سراسر کشور گفت: سلامت انتخابات مهمترین وظیفه بازرسی انتخابات است که

 می بایست برای صیانت از آن رعایت شرع اسلام و قوانین حاکمه در صدر توجه قرار گیرد.

وی ضمن تشکر از عملکرد سطح بالا و برجسته مجموعه¬ های بازرسی شهرستانی و استانی و همچنین بازرسان در انتخابات اسفند ۱۴۰۲ مجلس شورای اسلامی، بهبود روز افزون کیفیت، ارتقاء عملکرد بازرسان را در مسیر تعالی ستودنی دانست.

رئیس هیأت مرکزی بازرسی با یادآوری فرامین مقام معظم رهبری و تاکیدات وزیر کشور در امر برگزاری انتخابات قانونمند و شکوهمند، رفتار اعتقادی و مردمی، رعایت قانون و حق و حقوق ذینفعان را کلید اصلی موفقیت در بازرسی برشمرد.

رئیس مرکز بازرسی از تعهد، تخصص، تجربه و اقتدار به عنوان ویژگی¬ های خاص و ضروری بازرسان یاد و سلامت انتخابات و صیانت از آراء مردم و جلوگیری از هرگونه بی قانونی، روش¬ ها و رویه¬ های سوء را وظیفه اصلی بازرسان بیان کرد.

عارف پور در این نشست خطاب به بازرسان، بازمطالعه قانون و حرکت در مسیر آن، تهیه گزارش دقیق و کارشناسی، بی طرفی، اخلاص در عمل، تعامل منطقی با دست اندرکاران و مجریان انتخابات، هماهنگی با مجموعه¬ های نظارتی، اطلاعاتی، امنیتی، قضایی و مردمی بودن و ارائه به موقع گزارش ها را توصیه کرد.

انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری روز جمعه هشتم تیرماه جاری در ۶۰ هزار شعبه سراسر کشور و ۳۳۴ شعبه اخذ رای در خارج از ایران برگزار می شود.

کدخبر: 1011659 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟