هنوز پیکر رئیسی تشییع نشده بود برخی برای ریاست جمهوری خود رپرتاژ می دادند

خبرآنلاین در ادامه آورده است ،  غلامحسین رضوانی ، نماینده یازدهم مجلس (تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر) وعضو شورای مرکزی جبهه پایداری که در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده است ، گفت : تعدد ثبت‌نام‌کنندگان در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری نسبت به دوره‌های قبل شاید کمتر باشد. تفاوت این دفعه این است که مردم به صورت بر خط در جریان قرار گرفتند. همچنین در دوره‌های قبل هم گزارش داده بودند که صدها نفر برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده اند، لذا مردم اطلاع دارند و در حافظه تاریخی آنها و رسانه‌ها ثبت شده است که تعداد داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری بیشتر بوده است.

مورد دیگر اینکه تعدد کاندیداهای واجد شرایط بیانگر بالندگی نظام جمهوری اسلامی ایران است. گاهاً برخی وانمود می‌کردند که از میان داوطلبین کلاً یک نفر مناسب ریاست‌جمهوری ایران است و به همین دلیل باید در قانون اساسی تجدیدنظر کنیم تا با اصلاح انجام شده همان یک نفر برای بارسوم رئیس جمهور بشود الحمدالله الآن ده‌ها نفر کاندیدا شدند و این امر بدی نیست و فقط عملکرد شورای نگهبان را سنگین‌تر می‌کند چراکه در فرصت محدودی باید صلاحیت افراد را احراز کند.

رضوانی درخصوص ثبت نام پنج عضو کابینه دولت سیزدهم در انتخابات ریاست جهموری اظهار کرد : واقعیت این است که شهید خدمتگذار،آقای رئیسی با توجه به اخلاص،پشتکار، صداقت و تواضعی که در برخورد با مردم داشت، موجی ایجاد کرده و خوشبختانه این به معنای رفراندوم بزرگ آری مجدد به جمهوری اسلامی بود. به عبارت دیگر شهادت رئیسی برای استحکام نظام جمهوری اسلامی بسیار تعیین‌کننده بود.

هر چند شهادت رئیسی برای ما بسیار تلخ بود. بنده همان روز که متوجه شدم رئیسی را از دست دادیم، به برخی از دوستان نزدیکم گفتم حالا که ما قربانی دادیم، مطمئناً ریشه‌های نظام مستحکمتر می‌شوند.

بُعد دیگر قضیه این است که در کابینه سیزدهم افرادی که از جنس رئیسی باشند بسیار کم داشتیم، اینکه می‌گویم بسیار کم داشتیم برای این است که نمی‌خواهم بگویم مطلقاً نداشتیم، بلکه منظور این است که در کابینه بسیار ناچیز افرادی هستند که از جنس رئیسی باشند.

علاوه بر این در شرایطی که پیکر رئیسی هنوز پیدا و یا تشییع نشده برخی برای ریاست جمهوری خود رپرتاژ دادند، آیا شایسته است که بپذیریم اینها از جنس رئیسی هستند؟ مطلقاً این افراد از جنس رئیسی نیستند، بلکه این نوع افراد که هنوز پیکر رئیسی دفن نشده به فکر تصاحب جایگاه ریاست جمهوری افتادند، آن شایستگانی که مدعی ادامه راه رئیسی باشند، نیستند.

اما در هر صورت این افراد هم طبق قانون می‌توانستند در انتخابات ثبت‌نام کنند و از این جهت کسی نمی‌تواند به آنها خرده بگیرد. در مجموع معتقد هستم که شخصیت ملی، ممتاز و ویژه رئیسی نباید توسط مدعیان دروغین مصادره شود.

کدخبر: 1005226 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟