به گزارش رکنا، سرهنگ" مرادحسین جعفریان" در تشریح این خبر اظهار داشت: اتومبیل خود را به لوازم ایمنی نظیر دزدگیر ، سوئیچ مخفی، قفل فرمان ، قفل پدال، قفل سوئیچی و سایر وسائل تأخیری و بازدارنده مجهز کنید.

وی افزود: همواره دقت کنید سوئیچ اتومبیل خود را بر روی در جای نگذارید، هنگام ترک اتومبیل از بسته بودن درب ها و شیشه ها اطمینان حاصل کنید.

سرهنگ جعفریان ادامه داد: از پارک کردن اتومبیل خود در نقاط خلوت و تاریک خودداری و در حین گردش و تفریح اتومبیل خود را در مکانی امن و حتی المقدور در پارکینگ های مطمئن پارک کنید.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قم افزود: در زمان خروج از پارکنیگ ابتدا خودرو را خاموش کرده، سوئیچ را برداشته و سپس اقدام به بستن درپارکینگ کنید.

وی اضافه کرد: چنانچه اتومبیل خود را در پارکینگ یا حیاط منزل پارک می کنید، حتماً تمامی درب های آن را قفل کرده و از گذاشتن سوئیچ  بر روی آن جداً بپرهیزید.

سرهنگ جعفریان تاکید کرد: به هنگام مشاهده تصادف یا نزاع هائی که احتمال ساختگی بودن آنها وجود دارد، مراقب باشید و اتومبیل خود را رها نکنید .

 رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: هنگام ترک اتومبیل از بجای گذاشتن سنـد، کارت و سایر اوراق شناسایی ،سوئیچ و دسته کلید در داخل آن خودداری کنید، سعی کنید از رادیو پخش های کشوئی یا پنل دار برای اتومبیل خود استفاده کرده و هنگام ترک اتومبیل آنرا بردارید.

وی بیان داشت:  از انتقال مسافرین مشکوک به خارج از مسیرهای اصلی واماکن متروکه جداً خودداری و    اتومبیل خود را در حضور مسافر حتی برای لحظه ای ترک نکنید.

سرهنگ جعفریان ابراز داشت: شب ها و صبح زود از انتقال مسافران مشکوکی که کرایه بالاتری پیشنهاد می کنند، خودداری و از پذیرفتن هر نوع خوراکی و آشامیدنی از مسافران ناشناس امتناع ورزید، چرا که ممکن است قصد مسموم کردن شما را داشته باشند.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان در پایان خاطرنشان کرد: سارقان گاهی تحت پوشش خانوادگی، رانندگان را به مناطق خلوت کشانده و اقدام به اخاذی یا سرقت اتومبیل می کنند که در این رابطه رانندگان بایستی همواره مراقب باشند.

 

کدخبر: 808357
آیا این خبر مفید بود؟