به گزارش رکنا، ابراهیم صباغ اظهار کرد: روز گذشته ساعت ۱۹ عصر بر اساس گزارشی مبنی بر افتادن 3 نفر در یک چاه کشاورزی غیرمجاز در منطقه دشتاب کنار رودخانه ارس، نیروهای آتش‌نشانی بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: ۲ حلقه چاه غیرمجاز در کنار رودخانه حفر شده بود که یکی چاه موتور و دیگری چاه اصلی می‌باشد، فردی برای روشن کردن موتور گازوئیلی و آبگیری برای زمین کشاورزی وارد چاه موتور شده که در حین آبگیری دچار گاز گرفتگی می‌شود.

صباغ در ادامه با اشاره به عمق پنج متری آب در چاه موتور مذکور، توضیح داد: بلافاصله پس از این حادثه پدر فرد درون چاه، برای نجات فرزندش به داخل چاه می‌رود که وی نیز دچار گازگرفتگی و افتادن در آب درون چاه شده است.

وی بیان کرد: نفر سوم در صحنه هم بدون تدبیر و اطلاع به دیگران همین کار اشتباه را تکرار و او نیز به همین سرنوشت دچار می‌شود، یک نفر از کشاورزان که این صحنه را می‌بیند به آتش نشانی خبر و ماموران همراه با گروه امداد و نجات و اورژانس به محل اعزام شدند.

عملیات خروج اجساد توسط آتش نشانی

مسئول ایستگاه آتش نشانی شهرداری باخرز با اشاره به ۳ ساعت عملیات خروج اجساد در این حادثه، خاطرنشان کرد: متاسفانه حفر چاه‌های غیرمجاز به دلیل عدم رعایت استانداردها در این مواقع برای کمک رسانی و ارسال تجهیزات به داخل چاه کار را بسیار سخت و طاقت فرسا می‌کند، در این حادثه ابتدا سه عدد کپسول داخل چاه فرستاده شده تا گاز موجود جمع آوری شود سپس توسط پمپ آب چاه تخلیه و جنازه‌  3 نفر داخل چاه بیرون کشیده شد.

وی مطرح کرد: یک مشکل اصلی در این گونه موارد بی اطلاعی افراد از خطرات حادثه است و به صورت فردی بدون هیچ ابزار و تجهیزاتی اقدام خودسرانه برای کمک می‌کنند که هم جان خود و هم دیگران را به خطر می‌اندازند.

صباغ گفت: حفر چاه‌های غیرمجاز در این شهرستان بسیار بالاست، تنها در روستای همت آباد ۴۵۰ حلقه چاه غیرمجاز وجود دارد که به دلیل حفاری نادرست و کنار رودخانه قرار گرفتن چاه سبب ریزش فوری می‌شود

کدخبر: 807860
آیا این خبر مفید بود؟