هشدار پلیس فتا در مورد حراج پاییزی در شبکه های مجازی

به گزارش رکنا، رئیس پلیس فتای استان در خصوص ارسال لینک‌های جعلی در شبکه‌های اجتماعی با عنوان حراج پاییزی به شهروندان هشدار داد

 سرهنگ "علی موالی" گفت: مجرمان سایبری با تبلیغات گسترده در فضای مجازی، با ارائه فروش کالاهای ارزان قیمت و طرح‌های وسوسه انگیز و تخفیفات قابل توجه پوشاک، کیف، کفش، در شبکه‌های اجتماعی قصد تطمیع شهروندان را داشته و از این طریق کلاهبرداری می‌کنند.

وی عنوان داشت: مجرمان سایبری با چرب زبانی اعتماد خریدار را جلب کرده و از او می‌خواهند نیمی از پول کالای سفارشی خود را را واریز کرده و پس از دریافت کالا مابقی وجوه را واریز کنند.

این مقام انتظامی تاکید کرد: متاسفانه شهروندان بعداز واریز وجوه به حساب کلاهبردار هیچگونه کالایی دریافت نکرده و شخصی پاسخگو نبوده و یا کالای تحویلی به آنها تقلبی و متفاوت با کالای انتخابی می‌باشد.

وی خاطر نشان کرد: در پی تبلیغات حراج های پاییزی شاهد ارسال درگاههای جعلی و فیشینگ در شبکه‌های‌اجتماعی هستیم که با سرقت اطلاعات بانکی شهروندان حساب آنها را خالی می‌کنند.

سرهنگ موالی توصیه کرد: شهروندان فریب برخی از پیام‌ها و آگهی‌های منتشر شده در فضای مجازی، کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی با وعده‌های حراج آنلاین، تخفیف ویژه آخر فصل و قیمت‌های نازل را نخورند و اگر قصد خرید آنلاین را دارند حتما از فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید کنند.

آیا این خبر مفید بود؟