قارچ سیاه جان 5 لرستانی را گرفت + جزئیات

تعداد افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند بسیار اندک است و تاکنون در لرستان 5 بیمار کرونایی که سیستم ایمنی بدن آنها بسیار ضعیف شده بود، بر اثر قارچ سیاه جان خود را از دست دادند.

تاکنون در استان پنج بیمار کرونایی که سیستم ایمنی بدن آنها بسیار ضعیف شده بود، بر اثر قارچ سیاه جان خود را از دست دادند.

به گزارش رکنا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: پنج بیمار کرونایی براثر ابتلا به قارچ سیاه فوت شدند.

صالح آزادبخت به رسانه ها اعلام کرد: قارچ سیاه با تضعیف سیستم ایمنی بدن و ایجاد هرگونه عفونت در بدن ممکن است رخ دهد که این بیماری قابل سرایت نبوده و به دلیل عدم رعایت بهداشت هم نیست بلکه فقط به دلیل ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن است.

وی افزود: تعداد افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند بسیار اندک است و تاکنون در استان 5 بیمار کرونایی که سیستم ایمنی بدن آنها بسیار ضعیف شده بود، بر اثر قارچ سیاه جان خود را از دست دادند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: در همین راستا داروهای مورد نیاز در این نوع از عفونت تهیه و در اختیار بیماران قرار می گیرد.

آزادبخت با اشاره به روند نزولی شیوع کرونا در استان گفت: بستری بیماران در بیمارستان‌ها به کمتر از ۶۰۰ نفر رسیده و بستری موقت نیز به کمتر از ۷۰۰ بیمار کاهش یافته که لازم است با دریافت واکسن و رعایت دستورالعمل های بهداشتی کمک شود تا شیوع بیماری دوباره گسترده نشود.

وی بیان کرد: تا هفته آینده بسیاری از بخش هایی که تاکنون به کرونا اختصاص داده شدند، دوباره به حالت عادی بر می‌گردند و در اختیار بیماران در سایر موارد قرار می گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: لزوم تزریق واکسن کرونا برای همه گروه های اعلام شده ضروری است و هم اکنون نیز همه افراد می توانند این واکسن را دریافت نمایند.

 

آیا این خبر مفید بود؟