عکس / لحظه به لحظه با سایه مرگ 25 صیاد در سیستان و بلوچستان

به گزارش رکنا، معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات 25 صیاد توسط تیم جستجو و نجات دریایی و همیاران ناجی سیستان و بلوچستان خبر داد.

سیدحسن ابراهیمی در زاهدان اظهار کرد: به دنبال وقوع طوفان سنگین در آبهای سواحل مکران و طی اعلام های متعدد از سوی صیادان و همیاران ناجی از ابتدای صبح روز پنجشنبه 24 تیر ماه با اعلام نجات 3 نفر غریق؛ اداره کل بنادر و دریانوردی استان سریعا نسبت به اعزام شناور ناجی5 و همیاران به محل های اعلام شده اقدام که عملیات امدادرسانی تا پاسی از شب به صیادان حادثه دیده ادامه یافت.

وی خاطرنشان کرد: طی عملیاتی موفق با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی (MRCC) بندر چابهار 25 نفر مصدوم، غریق و صیادان گرفتار در طوفان در محدوده عملیاتی استان سیستان و بلوچستان با حضور شناور ناجی 5 و همیاران ناجی شرق و غرب استان، نجات یافتند.

این مسئول تأکید کرد: به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی؛ اخطاریه های بروز شده این مرکز (MRCC) در کانال VHF 16 و 69 دریایی، در فاصله زمانی هر دو ساعت یک بار، صیادان و شناورهای صیادی و تجاری را از شرایط جوی و اخطاریه های ایمنی و هواشناسی مطلع می سازد و شماره تماس 1550 در خصوص اعلام حوادث دریایی، 24 ساعته آماده ارائه خدمات ایمنی به دریانوردان و صیادان است.

یصسثبی

نجات جان 25 صیاد از غرق شدگی در دریا

 

 

آیا این خبر مفید بود؟