آتش سوزی در پست برق فشار قوی جنوب تهران + عکس ها

ساعت 15:11 دقیقه روز گذشته شاهدان آتش سوزی در پست برق در بزرگراه بعثت، زیر پل فداییان اسلام با سامانه 125 تماس گرفتند و درخواست کمک کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 13 را به محل حادثه اعزام کرد.

به گزارش رکنا، احمد یزدانی فرمانده آتش نشانان ایستگاه 13 در این خصوص گفت: پست برق فشار قوی 20 کیلو ولت به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شد.

وی با اشاره به این که دود و آتش بسیار زیادی از پست برق بیرون می زد، افزود: در داخل پست برق فشار قوی با توجه به حرارت زیاد ناشی از شعله های آتش، هر لحظه امکان داشت ترانس داخل پست برق دچار انفجار شود که این شرایط، عملیات آتش نشانان را حساس تر و خطرناک تر کرده بود.

یزدانی تصریح کرد: با توجه به وضعیت خطرناک این حادثه، آتش نشانان در ابتدا اقدام به ایجاد حریم ایمنی در محدوده محل حادثه کردند تا عوامل برق با حضور در محل، اقدامات اولیه ایمنی را انجام دهند.

وی در ادامه گفت: پس از قطع جریان برق توسط عوامل اداره برق، نیروهای عملیاتی با استفاده از خاموش کننده های دستی تا حدودی شعله های آتش را مهار کرده و پس از تخلیه بار الکتریکی باقی مانده در مخازن ذخیره برق، با استفاده از دو رشته لوله آبده، شعله های آتش را به طور کامل مهار و خاموش کردند.

یزدانی با اشاره به اینکه در این آتش سوزی هیچ کس دچار آسیب دیدگی نشد، افزود: آتش نشانان با همکاری عوامل برق، محل حادثه را به طور کامل ایمن سازی کردند و سپس محل را جهت بررسی علت بروز حادثه و نیز ترمیم نقاط آسیب دیده تحویل عوامل برق منطقه دادند.

آتش سوزی

آتش سوزی

آتش سوزی

آتش سوزی

آتش سوزی

آتش سوزی

آتش سوزی

آیا این خبر مفید بود؟