تصادف در جاده مریوان - سنندج 3 کشته برجا گذاشت

سرپرست آتش نشانی شهرستان مریوان اظهار داشت: ساعاتی قبل یک دستگاه سواری ساینا که از مریوان به سمت سنندج در حال حرکت بود با یک دستگاه وانت سایپا به شدت برخورد کرد.

به گزارش رکنا، بهزاد شهبازی افزود: این حادثه در کیلومتر ۲۰ جاده جدید مریوان سنندج در خروجی تونل باغان نزدیک روستای شیخ عطار به وقوع پیوست و بعد از وقوع این حادثه و اطلاع آن به آتش نشانی مریوان، نیروهای آتش نشانی به همراه نیروهای جمعیت هلال احمر به محل حادثه رفتند.

وی یادآور شد: ۲ سرنشین وانت سایپا در دم جان باخته بودند که توسط نیروهای جمعیت هلال احمر به بیمارستان مریوان منتقل شدند ولی راننده ساینا در داخل خودرو گیر کرده بود که با تلاش نیروهای آتش نشانی از داخل خودرو بیرون کشیده شده و به آمبولانس منتقل شد.

وی اضافه کرد: در حین انتقال راننده ساینا باتوجه به ضربه شدیدی که به وی وارد شده بود و خونریزی داخلی داشت قبل از رسیدن به بیمارستان در داخل آمبولانس جان خود را از دست داد.

سرپرست آتش نشانی شهرستان مریوان گفت: راننده ساینا جعفر ذلکه ای هنرمند سرشناس و نامی منطقه مریوان و سروآباد بود که در نواختن شمشال بسیار توانمند و صاحب نام بود.

وی اظهار داشت: وانت سایپا قبل از برخورد با خودروی ساینا از یک کامیون ۱۰ تن سبقت گرفته بود و بعد از برخورد شدید با خودروی ساینا، کامیون نیز با آنها برخورد کرده بود که باعث وقوع یک تصادف زنجیره ای شد.

شهبازی یادآور شد: علت تصادف در دست بررسی است و نیروهای پلیس راه در صحنه حضور دارند.

جاده جدید مریوان سنندج هشتم تیر سال جاری با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد، پروژه جاده جدید سنندج - مریوان (واریانت تیژتیژ - گاران) ۵۲ کیلومتر است و در ۶ قطعه اجرا شده و شامل سه دستگاه تونل با سه هزار و ۶۳۰ متر که تونل باغان آن یک هزار و ۹۴۲ متر است.

برای اجرای این پروژه ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است و با بهره برداری از آن مسیر سنندج - مریوان ۳۰ کیلومتر کوتاه تر شده و ایمنی جاده بسیار بالاتر می رود و همچنین با توجه به وجود مرز باشماق، در توسعه تجارت و توسعه اقتصادی منطقه نیز تاثیر گذار خواهد بود.

مریوان در ۱۳۵ کیلومتری غرب سنندج مرکز کردستان قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟