دولت خودش باید پول مشاعات مسکن ملی را پرداخت کند / با پرداخت پول از طرف مردم صددرصد مخالف هستیم

به گزارش رکنا، در پی تصمیم خلق الساعه وزارت راه و شهرسازی مبنی بر واگذاری واحدهای ساخته شده مسکن ملی واوان اسلامشهر، پروژه مآب سازه به مردم، به شرط پرداخت پول مشاعات از سوی متقاضیان، که رکنا در گزارش « می توانی پرداخت کن، نمی توانی به سلامت! / بدعت جدید وزارت راه در پول گرفتن از مسکن ملی ها! » به آن پرداخته بود؛ واکنش های کم و بیش مشابهی را بین نمایندگان مردم برانگیخت.

ولی اسماعیلی، رییس کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم در خصوص تصمیم جدید وزارت راه مبنی بر لزوم پرداخت پول مشاعات مسکن ملی از طرف متقاضیان مسکن ملی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی رکنا، گفت: دولت به جای طلب از مردم، خودش باید پول مشاعات را بپردازد.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: از همان ابتدا هم این پروژه برای کمک به اقشار ضعیف و دهک‌های پایین جامعه در نظر گرفته شده بود و حالا این مردم، توان فشار بیش از حد را ندارند.

اسماعیلی افزود: پیشنهاد می‌کنیم دولت برای حل این مشکل، خودش بحث مشاعات را قبول کند، زیرا همان طور که می‌دانیم مسکن به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است.

نماینده مردم گرمی در مجلس یازدهم تصریح کرد: این تنها مشکل مسکن ملی نیست، دولت باید مراقبت کند تا تسهیلات کم‌بهره هم در اختیار متقاضیان قرار بگیرد، زیرا این موضوع  نیز چالش بزرگی است که مردم با آن مواجهند.

وی تصریح کرد: مجلس و دولت باید کمک کنند؛ مردم دیگر توانایی پرداخت بیش از این ها را ندارند.

کدخبر: 997228 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟