3 بار درخواست رفع فیلتر گوگل پلی را دادیم

به گزارش رکنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: اکنون بیش از ۷ میلیون خانوار و بیش از یک‌سوم کشور تحت پوشش قرار گرفته است و هدفگذاری ما این است که امسال حداقل به ۱۴ میلیون خانوار تحت پوشش برسیم.

وی ادامه داد: هدفگذاری دیگری که کرده‌ایم این است که حداقل دو میلیون از این خانوارها، مشترک و متصل شوند در حال حاضر حدود نیم میلیون خانوار متصل هستند و حدود ۴۰۰ نفر فقط فیبر می‌گیرند برخی هم روی فیبر وی دی اس ال گرفته‌اند اما مشترکین فیبر امسال حداقل ۴-۵ برابر خواهد شد.

زارع پور بیان کرد: هدفگذاری که کرده‌ایم کار بسیار سختی است فرض کنید در طی ۱۰ سال ۴۰۰ – ۵۰۰ هزار نفر و ما می‌خواهیم طی یکسال این را ۵ برابر کنیم که انشاالله این اتفاق با همکاری خوب شهرداری‌ها، مسئولین محلی در شهرها و مردم رقم خواهد خورد.

وی درخصوص ماهواره گفت: امسال برنامه‌ریزی‌هایی فراوانی درخصوص ماهواره‌ها انجام داده‌ایم که هم در ساخت ماهواره و هم در پرتاب، رویدادهای فضایی متعددتری را نسبت به سال گذشته داشته باشیم که ظرف یکی دو ماه آینده اولین رویدادها هم در مورد رونمایی از ماهواره‌های جدید و هم پرتاب آنها اتفاق خواهد افتاد.

وزیر ارتباطات درباره رفع فیلتر گوگل‌پلی گفت: دو بار درخواست رفع فیلتر گوگل‌پلی و بار سوم هم قبل از عید این درخواست را به کارگروه ارائه دادیم و قرار شد بررسی مجدد صورت بگیرد امیدواریم در جلسه آتی هفته آینده دوستان همراهی کنند که این اتفاق بیفتد.

زارع پور تصریح کرد: کارگروه ۱۲ به اضافه یک عضو دارد ، ۱۲ عضو که صاحب رای هستند و مرکز ملی هم سیزدهمین عضو است وزارت ارتباطات هم یک عضور از این ۱۳ عضو است، ۶ رای هم دولت دارد و عملا اکثریت در این کارگروه با اعضای دولتی نیست و باید جمعی تصمیم‌گیری شود.

منبع: ایرنا

کدخبر: 991383 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟