جزئیات فرونشست مسکن مهر و مدیران فراری تعاونی‌ مسکن

به گزارش رکنا، پنجشنبه گذشته وزیر راه و شهرسازی با سفر به استان البرز و شهر جدید هشتگرد (مِهستان) علاوه بر 2200 واحد مسکن مهر (666 مسکن مهر ویلایی)، 5 پروژه زیربنایی و روبنایی از جمله کلانتری، سالن ورزشی و ... را افتتاح کرد.

سفر بذرپاش با حاشیه‌هایی همراه بود؛ از اعتراض برخی متقاضیان پروژه‌های افتتاح شده به یک دهه انتظار برای تحویل واحدها تا شکایت عده‌ای از تعاونی‌ها به دلیل عدم واگذاری واحدها. شماری از ساکنان شهر جدید هشتگرد نیز درخواست ساخت درمانگاه و نانوایی در فاز 7 را داشتند. فرونشست یکی از ساختمان‌های مسکن مهر در فاز 4 نیز از جمله مسائل مطرح شده از سوی مردم با وزیر راه و شهرسازی بود. موضوعی که بذرپاش دستور رسیدگی به آن را خطاب به مدیرعامل شرکت عمران هشتگرد صادر کرد و به مردم قول داد تا زمان حل مشکل در واحدهای استیجاری اسکان داده خواهند شد.

اما شاید بارزترین مشکلی که مردم در سفر بذرپاش خواستار رفع آن بودند داستان همیشگی بدعهدی تعاونی‌های مسکن بود. تعاونی‌هایی که به گفته اعضای آن، با وجود آن‌که سهم خود را تمام و کمال پرداخت کرده‌اند اما تعاونی هنوز به تعهدات خود در تکمیل و تحویل واحدها عمل نکرده است.

یکی از اعضای پروژه "انوشه" در این‌باره گفت:‌حدود 10 سال قبل برای واحدهای تعاونی 1700 واحدی انوشه قرارداد امضا کردیم و قرار بود بعد از حدود 2 سال واحدها را تحویل بگیریم.

وی افزود: تمام اعضای این تعاونی سهم خود را سال‌های قبل پرداخت کرده‌اند اما این پروژه مدت‌هاست نیمه‌تمام است. فعلاً 5 بلوک شامل 56 واحد این پروژه ساخته شده و سایر واحدها نیمه تمام رها شده است.

وی با بیان این‌که اکثر اعضای تعاونی مستأجر هستند، تصریح کرد: می‌گویند این پروژه غیرقانونی ساخته شده،‌ اگر این‌گونه است چرا این همه ساخت‌وساز انجام شده و چرا بعد از 10 سال این را می‌گویند.

وی خواستار رسیدگی فوری مسئولان به این معضل شد و اضافه کرد:‌ پیگیری‌های ما حاکی از آن است که شهرداری پول اضافه می‌خواهد.

یکی از نکات قابل توجه در سفر وزیر راه و شهرسازی گفت‌وگوی رودررو با مردم و شنیدن مشکلات آنها بود،‌ دقیقاً برخلاف برخی وزرای سابق که از مردم گریزان بودند. رویکردی که نشان داد رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم در اولویت دوره جدید وزارت راه و شهرسازی است.

بذرپاش در رابطه با تعاونی‌های مسکن گفت: «در شهر هشتگرد تعاونی های مسکن به عهد خود وفا نکردند. مردم درحالی تمام آورده خود را پرداخت کرده‌اند که هنوز واحد را تحویل نگرفته‌اند. برخی از مدیران تعاونی ها متواری هستند که البته پیگیر حل این مشکل هستیم.» البته لازم است به این نکته اشاره شود که وزارت کار بایستی به امور مربوط به تعاونی‌های مسکن رسیدگی کند چراکه مجوز این تعاونی‌ها را وزارتخانه مذکور صادر می‌کند.

منبع: تسنیم

کدخبر: 876633
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟