اختصاص وام ۵۱۰ میلیارد تومانی به موسسان هنرستان های غیردولتی

به گزارش رکنا به نقل از ایرنا، احمد محمودزاده درباره اعطای وام ۵۱۰ میلیارد تومانی به عنوان کمک‌ هزینه تأسیس هنرستان های غیردولتی اظهار کرد: هر مدرسه غیردولتی برای حدود ۲۰ نفر اشتغال زایی دارد و از سوی دیگر دانش‌آموزانی در هنرستان‌ها تربیت می‌شوند که در آینده برای کشور اشتغال ایجاد می‌کنند بنابراین مقرر شد تا به هنرستان‌ها نیز وام پرداخت شود.

وی با تاکید براینکه موسسان مدارس غیردولتی که تمایل به دریافت وام دارند باید به ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنند، افزود: این تسهیلات از محل وام تبصره ۱۸ صنعت و معدن به صنوف پرداخت می‌شود.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی درباره افزایش سهم مدارس غیردولتی در طول سال‌های اخیر و اینکه اکنون چند درصد آموزش غیردولتی است، افزود: براساس قانون برنامه ششم توسعه باید ۱۶ درصد دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کردند اما این رقم اکنون حدود ۱۴ درصد است همچنین ۲۱۰ هزار معلم در مدارس غیردولتی فعالیت می‌کنند که ۱۱۰ هزار نفر در دوره ابتدایی هستند.

به گفته محمودزاده، در اسناد بالادستی مانند سند تحول بنیادین به موضوع تقویت مدارس غیردولتی اشاره شده است؛ به‌ عنوان مثال در بند ۹ سند تحول بنیادین آمده است: «تقویت و گسترش مدارس غیردولتی با اصلاح و بازنگری قوانین و مقررات»، همچنین در بند ۲۱ هم «تقویت مشارکت عمومی در آموزش و پرورش با حفظ کارکرد نظارتی از طریق تسهیل تأسیس مدارس غیردولتی» ذکر شده است.

وی یادآورشد: مجری قانون هستیم و البته در توسعه مدارس غیردولتی به رویکرد نظام هم توجه داریم بنابراین توسعه را به سمت هنرستان‌ها و مدارس غیردولتی وابسته بردیم.

کدخبر: 981136 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟