افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد در 3 سال گذشته

به گزارش رکنا،مرتضی فیروزآبادی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره چگونگی دهک‌بندی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: اکنون ۹۶ درصد مددجویان کمیته امداد در پنج دهک پایین قرار دارند و برای سال ۱۴۰۳ پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی مستمری‌ها تصویب شده است.

فیروز آبادی افزود: اکنون حدود ۲ میلیون و ۳۶۲ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد خمینی (ره) هستند که ۸۷ درصد آنها در سه دهک پایین و ۹۶ درصد در پنج دهک پایین قرار دارند.

وی ادامه داددهک‌بندی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌شود و کمیته امداد دخل و تصرفی در آن ندارد و فقط به عنوان یکی از شاخص‌های حمایت (و نه تنها شاخص) استفاده می‌کنیم.

فیروز آبادی تاکید کرد: دهک‌بندی با نتایج بازدیدهای میدانی مددکاران کمیته امداد خمینی (ره) و دیگر بانک‌های اطلاعاتی نظیر پوشش سایر نهادهای حمایتی تکمیل می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: به طور کلی خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) بر محور توانمندسازی استوار است و در سال های اخیر، رویکرد اصلی این نهاد امدادی، توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش بوده است و در این راستا خدمت اشتغال، مسکن، جهیزیه برای نوعروسان، حمایت‌های تحصیلی از فرزندان، مشاوره خانواده، کمک هزینه های درمانی و... به خانواده‌های تحت پوشش این نهاد امدادی ارائه می‌شود.

میزان مستمری اقشار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در دولت سیزدهم و مجلس یازدهم افزایش قابل توجهی داشت

فیروز آبادی اضافه کرد: به طور کلی در سه سال اخیر، دولت سیزدهم و مجلس یازدهم توجه ویژه به اقشار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) داشته‌اند و در این سال‌ها مستمری افزایش قابل توجهی داشته است.

وی افزود: به عنوان مثال، مستمری خانواده یک نفره از ۳۵۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ به ۷۷۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۲ اضافه شده است. به همین ترتیب، مستمری خانواده ۲ نفره از ۵۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۹۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته همچنین برای خانواده های چهار نفره هم از ۹۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۹۶۰ هزار تومان در سال جاری افزایش یافته است.

 

 

کدخبر: 980761 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟