بازنشستگان تامین اجتماعی: امروز حقوق واریز شد، اما با یک میلیون کسری!
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، بازنشستگان تامین اجتماعی می گویند:امروز حقوق ها واریز شد اما از همه یک میلیون کم شده است.
می گویند:فرقی نمی کند که 7میلیون حقوق باشد یا 30میلیون،از همه یک میلیون کم شده است.
تاکید دارند:این یک میلیون از همه کسر شده اما در فیش، حقوق کامل نوشته شده است و خبری از علت این کسر پول نیست.
 
علت کسر از حقوق مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی مشخص شد و در ساعات پایانی امروز مبالغ یک میلیون تومانی که از حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی (حروف الف) کسر شده بود به حساب آنها برگشت.

به گزارش رکنا، پیرو کسورات انجام شده در واریز روز نخست حقوق برخی از بازنشستگان این سازمان که با هدف سرمایه‌گذاری و واگذاری سهام یکی از شرکت‌ها، صورت پذیرفته، این سازمان بر ضرورت اطلاع‌‌رسانی قبلی، کامل و مبتنی بر حق انتخاب داوطلبانه این قشر عزیز از هرگونه طرح مرتبط با ایشان تأکید می‌کند.

کسورات انجام شده که بدون اطلاع‌رسانی مکفی صورت پذیرفته بود با قید فوریت به حساب کلیه مستمری‌بگیران گروه الف بازگشته و هرگونه برداشت، تحت هر عنوان از حساب نیز تا زمان اطلاع‌رسانی کافی و شفاف و ثبت‌نام داوطلبانه بازنشستگان عزیز که متعاقباً از طریق کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی اعلام می‌شود؛ متوقف شد.

پیش از این رئیس کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از واگذاری ۵۲ درصد سهام پتروشیمی امیرکبیر به بازنشستگان خبر داده و گفته بود مستمری‌بگیرانی که به خرید این سهام تمایلی ندارند، می‌توانند با ارسال عدد ۱۱ به شماره ۹۲۰۷۷۷۲۰۲۶ از خرید سهام انصراف دهند.

 

 

کدخبر: 979190 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟