بزرگترین گردهمایی مسئولان قرآنی کشور برگزار می شود

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، میکائیل باقری با اشاره به جزئیات برگزاری نشست دوسالانه قرآن اظهار کرد: دوره توانمندسازی کارشناسان قرآن، عترت و نماز ادارات آموزش و پرورش سراسر کشور با ظرفیت حدود هزار نفر به عنوان بزرگترین گردهمایی مسئولان قرآنی کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه این دوره در هفته اول آبان ماه در اردوگاه میرزا کوچک خان رامسر برگزار می شود افزود: این دوره به صورت دوسالانه برگزار می شود اما به دلیل اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا ، این دوره برگزار نشده است امسال پس از 4 سال برگزاری آن را خواهیم داشت.

باقری با تاکید بر ضرورت برگزاری این دوره عنوان کرد: یکی از دلایل برگزاری دوره توانمندسازی کارشناسان قرآن، عترت و نماز ادارت آموزش و پرورش سراسر کشور این است که در دولت جدید تغییراتی در شیوه اجرای فعالیت ها، سیاست ها و راهبردها داشتیم که این موضوع باید به مدارس ابلاغ شود. به ویژه اینکه امسال با ابلاغ برنامه فراگیر پرورشی این ضرورت دوچندان می شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز اشاره کرد: سیاست هایی که بر فعالیت های آموزش و پرورش و در معاونت پرورشی و فرهنگی حاکم است، بحث استفاده از فرصت و ظرفیت برنامه درسی، مردمی سازی فعالیت ها و استفاده از ظرفیت دانش آموزان و اولیا، مدرسه محوری است.

باقری بیان کرد: یکی دیگر از اهداف برگزاری این دوره، بحث شیوه های جذاب سازی فعالیت ها است در این دوره به دنبال این هستیم که به کمک همکاران، شیوه جذاب سازی فعالیت ها در مدارس، مردمی سازی فعالیت واستفاده از کمک همه کنشگران حوزه قرآن، عترت و نماز را محقق کنیم.

وی افزود: به عنوان مثال سازمان تبلیغات با داشتن صدها هزار روحانی و مبلغ در سطح کشور می تواند برای برگزاری گفتمان های دینی در مدارس، بازوی خوبی باشد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز در پایان اضافه کرد: کارشناسان در این دوره، شیوه های اجرایی فعالیت ها را می آموزند همچنین تجربه گردانی یکی دیگر از اهداف برگزاری است تا افراد، تجربیات موفق و جذاب خود را معرفی کنند و ما از آنان استفاده کنیم.

کدخبر: 934044 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟