دو مجسمه نظامی گنجوی و آرش کمانگیر به شهر تهران اضافه شد

به گزارش رکنا به نقل از ایسنا، رضا صیادی در حاشیه آیین رونمایی از بزرگترین مجسمه برنزی پایتخت که برای پاسداشت سعدی به همراه میدانگاه سعدی احداث شده است و صبح امروز دوشنبه باحضور وزیر ارشاد، معاون خدمات شهری شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان زیباسازی و اعضای شورای شهر تهران رونمایی شد، گفت: در ورودی خیابان سعدی یکی از نقاط از دست رفته شهری وجود داشت که به محلی برای تجمع آسیب های اجتماعی و پارکینگ خودروها تبدیل شده بود. برهمین اساس و باتوجه به رویکرد سازمان زیباسازی برای اجرای طرح هایی که دسترسی های شهروندان را تسهیل کند این میدانگاه و مجسمه سعدی با هدف پاسداشت این شخصیت برجسته احداث و امروز رونمایی شد.

وی افزود: در این میدانگاه یکی از آثار حجمی که بزرگترین مجسمه برنزی پایتخت محسوب می شود در حقیقت یک نشانه جدید است که به تهران اضافه شده است. امیدواریم با کمک و حمایت شهردار تهران بتوانیم این طرح ها را ادامه دهیم.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تاکید کرد: دو مجسمه دیگر برای نظامی گنجوی و آرش کمانگیر نیز در حال ساخت است و به ظرفیت های تهران اضافه می شود.

وی درباره میدان حسن آباد تهران نیز گفت: جداره سازی این میدان با سازمان زیباسازی بود که کار خود را به اتمام رساندیم، اما اختلافی با مالک وجود دارد که شهرداری منطقه ۱۱ مشغول کار است تا اختلاف حل شود.

 

کدخبر: 888994
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟