استخدام ۲۲ هزار پرستار جدید در وزارت بهداشت

 به گزارش رکنا، بهرام عین اللهی ، وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه امسال 12 هزار تخت به بیمارستان‌ها افزوده می‌شود، گفت: به همین دلیل باید 12 هزار پرستار نیز استخدام شوند.

وی افزود: طی سه سال گذشته 30 هزار نفر از کادر سلامت کشور بازنشست شده‌ا‌ند که ما به دنبال این هستیم 10 هزار پرستار را برای جایگزینی بخشی از این افراد استخدام کنیم. بر همین اساس وزارت بهداشت در مجموع 22 هزار پرستار را استخدام می‌کند.

عین‌اللهی تأکید کرد: استخدام این افراد منوط به اخذ مجوز از سازمان امور اداری و استخدامی است به همین دلیل فعالیت‌های خود را برای اخذ این مجوز آغاز کرده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به افرادی که در دوران شیوع کرونا در بیمارستان‌ها کار می‌کردند نیز گفت: برای این افراد 20 امتیاز در نظر می‌گیریم تا در استخدام آن ها لحاظ شود و بتوانیم از نیروهای جدید بهره ببریم.

وزیر بهداشت همچنین در مورد گروه‌هایی از کادر درمان که پس از فروکش کردن کرونا قرادادهای آنها به اتمام رسیده و پایان همکاری آنها اعلام شده است نیز گفت: ما به طور کل از نیروهایی استفاده می‌کنیم که از آن به عنوان «طرح نیروی انسانی» یاد می‌شود. این طرح ظرفیت مشخصی دارد، افرادی که وارد این طرح می‌شوند پس از گذراندن طرح از آن خارج شده و گروه جدیدی وارد آن می‌شوند. ما باید این ظرف را همیشه نگهداریم و افراد جدید هم این طرح را بگذرانند.   

آیا این خبر مفید بود؟