اولین بارش برف پاییزی در مهاباد + عکس

در بسیاری از نقاط کشورمان شاهد بارش برف هستیم ازجمله مهاباد .

به گزارش رکنا، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: در اولین بارش برف پاییزی ارتفاع برف در گردنه "قره‌بلاغ" در محور مهاباد - بوکان به حدود ۳۵ سانتی متر رسیده است.

محسن خادمی اظهار داشت: با شروع بارش برف در محورهای منطقه تمامی تجهیزات راهداری از بعدازظهر روز گذشته در محورهای مواصلاتی حضور یافته و برف روبی در تمام راه های اصلی و فرعی روستایی را انجام دادند.

تردد در تمام محورها در جریان است

وی با بیان اینکه هم اکنون تردد در تمام محورها در جریان است، ادامه داد: عبور و مرور در مسیر روستایی "جانداران" و همچنین در راه‌های خاکی روستایی نیاز به زنجیزچرغ دارد و در مابقی مسیرها مشکلی در تردد وجود ندارد.

برف مهاباد

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد بیان کرد: ارتفاع برف در محور "جواله رشان" در مسیر مهاباد به سردشت نیز به ۳۰ سانتی متر و در سایر محورها نیز به ۱۵ سانتی متر رسیده است.

خادمی افزود: هم‌اکنون تیم برف روبی در همه محورهای مواصلاتی و جاده‌های این شهرستان مستقر بوده و راهداران به صورت شبانه روزی در چندین نوبت اقدام به نمک‌پاشی جاده‌های ‌این شهرستان کرده‌اند.

توصیه به رانندگان

وی از رانندگانی که قصد تردد در مسیرهای کوهستانی را دارند، خواست که قبل از سفر در این فصل از وضعیت جاده‌ها با شماره تلفن‌های ۴۲۲۲۴۵۰۰، ۴۲۲۲۲۳۶۰۰ و ۲-۴۲۲۲۴۵۰۱ آگاهی پیدا کنند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد به رانندگانی که قصد تردد در جاده‌ها و گردنه‌های برفگیر مهاباد را دارند توصیه کرد وسایل نقلیه خود را به زنجیرچرخ و دیگر وسایل ایمنی زمستانی مجهز و با سرعت مطمئنه و با رعایت فاصله طولی رانندگی کنند.

خادمی همچنین از رانندگان خواست به دلیل تداوم بارش‌ها و لغزندگی جاده‌ها از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

مهاباد دارای بیش از ۸۶۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

آیا این خبر مفید بود؟