فوت 195 ایرانی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا / رکورد تزریق روزانه واکسن کرونا شکسته شد

آمار کرونا / آخرین آمار مبتلایان و جان باختگان ناشی از کرونا در ایران اعلام شد. سخنگوی وزارت بهداشت همچنین آخرین آمار میزان تزریق واکسن کرونا را اعلام کرد. موج پنجم کرونا هم اکنون وضعیت 169 شهر کشور را در شرایط قرمز قرار داده است. در 24 ساعت گذشته نیز 195 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

به گزارش رکنا، دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان این که تا کنون ۶ میلیون و ۱۷۹ هزار و ۲۴۴ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۲۶۸ هزار و ۸۲۶ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند، عنوان کرد: مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۸ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۷۰ دُز رسید.

وی افزود: از دیروز تا امروز ۲۷ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۱۸۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۱۲ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۵۲۳ هزار و ۲۶۳ نفر رسید.

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۷ هزار و ۱۶۱ نفر رسید. البته خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۱۳۵ هزار و ۶۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: هم اکنون چهار هزار و ۳۰۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۵ میلیون و ۴۴ هزار و ۹۸۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۶۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

همچنین در 24 ساعت گذشته 304 هزار و 664 دُز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شده و آمار کامل واکسیناسیون به 8 میلیون و 448 هزار و 70 دُز رسیده است. با این احتساب رکورد تزریق روزانه واکسن کرونا در کشور در 24 ساعت اخیر شکسته شد، اما هنوز وعده وزیر بهداشت درباره تزریق روزانه 400 هزار دُز واکسن محقق نشده است.

گفتنی است؛ تا کنون 7.4 درصد از جمعیت کشور دُز واکسن کرونای خود را دریافت کرده اند و دُز دوم واکسن نیز به 2.7 درصد مردم ایران تزریق شده است.

آیا این خبر مفید بود؟