کدام استان های ایران بارانی و خنک هستند ؟ / هواشناسی اعلام کرد

به گزارش رکنا،طبق پیش بینی سازمان هواشناسی ، امروز پنجشنبه( ۲۱ تیرماه) در برخی مناطق شمال غرب ارتفاعات رشته کوه البرز به ویژه در مازندران سمنان برخی مناطق گلستان و خراسان شمالی، همچنین در ارتفاعات غرب و جنوب کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان و شرق فارس رگبار باران رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

همچنین، امروز تهران صاف تا کمی ابری در بعضی ساعت ها افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک خواهد داشت. دمای هوای این استان نیز تا فردا سه درجه کاهش پیدا می کند.

فردا (جمعه،۲۲ تیرماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی در مازندران ارتفاعات شمالی استان های البرز و تهران در برخی نقاط مازندران گلستان و سمنان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی از طرفی در ارتفاعات جنوب کرمان ارتفاعات شمال هرمزگان و شرق فارس نیز بویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود.

همچنین در پاره ای از این نقاط ریزش تگرگ نیز دور از انتظار نیست. در ضمن کاهش نسبی دما در سواحل شمالی شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز رخ می دهد.

شنبه (۲۳ تیرماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و برخی مناطق شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق انتظار می رود. یکشنبه و دوشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و رگبار پراکنده پیش بینی می شود و در بیشتر مناطق کشور جوی آرام برقرار خواهد بود.

طی پنج روز آینده در برخی مناطق استانهای واقع در شمال شرق شرق جنوب شرق مرکز و دامنه های جنوبی البرز همچنین در جنوب غرب کشور در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می شود. سه روز آینده شرق دریای عمان و جمعه دریای خزر مواج خواهد بود.

کدخبر: 1017466 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟