زمان ثبت سفارش کتاب‌ های درسی پایه‌ های ورودی اول، هفتم و دهم مشخص شد

دانش آموزان پایه های ورودی اول، هفتم و دهم از 6 تیرماه می توانند کتاب های درسی خود را ثبت سفارش کنند.

به گزارش رکنا، حسن ملکی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها در اردوگاه شهید باهنر تهران، از تیراژ 146 میلیون کتاب در سال خبرداد و اظهار کرد: زمان ثبت سفارش کتاب‌های درسی به شکل گروهی و انفرادی دانش آموزان میان پایه از دوم تا ششم ابتدایی و پایه‌های هشتم، نهم، یازدهم و دوازدهم از 22 فرودین آغاز شده و تا 22 خردادماه جاری ادامه دارد.

اصلاح سفارش کتاب‌های درسی از 14 خرداد

وی زمان اصلاح سفارش برای همه دوره‌های تحصیلی را 14 خردادماه اعلام و عنوان کرد: توزیع کتاب‌های درسی از منطقه به مدرسه از 30 مرداد ماه آغاز می‌شود.

ملکی تصریح کرد: مدارس نیز کار توزیع کتاب‌های درسی بین دانش آموزان را از 10 شهریور ماه آغاز و تا اول مهرماه ادامه خواهند داد.

وی آمار دانش آموزان میان پایه را 11 میلیون و 500 نفر اعلام کرد و افزود: تا کنون 8 میلیون و یکصد هزار ثبت سفارش کتاب درسی برای دانش آموزان میان پایه، داشتیم بنابراین بیش از 3 میلیون و 400 هزار نفر از دانش آموزان مذکور، همچنان اقدام به ثبت سفارش کتاب نکرده‌اند.

ثبت سفارش کتاب‌های درسی پایه‌های ورودی از 6 تیر

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، ثبت سفارش کتاب‌های درسی پایه‌های ورودی اول، هفتم و دهم را از 6 تیرماه اعلام و عنوان کرد: کارگروه ناظر بر ثبت کتاب‌های درسی همچنان فعال باشند و فرآیند ثبت سفارش را پیگیری کنند.

وی در خصوص قیمت کتاب‌های درسی اظهار کرد: با پیگیری‌های وزیر آموزش و پرورش، کاغذ مورد چاپ کتاب‌های درسی با ارز 4200 تومانی تامین شده است، بنابراین میانگین افزایش قیمت کتاب‌های درسی در دوره ابتدایی و دوره‌های اول و دوم متوسطه، حدود 25 درصد و در رشته‌های فنی و حرفه ای و کاردانش 28 درصد است.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟