خسارت شدید سیل به خانه های مردم در اسفراین/ شب گذشته رخ داد

سیل در اسفراین با خسارت های زیادی همراه بوده است.

به گزارش رکنا، مهدی کرامتی اظهار داشت: بیشترین بارندگی و خسارت سیل در دهستان های دامنکوه و رویین‌ بوده که بر اساس برآوردهای اولیه به بیش از ۱۲ واحد مسکونی در روستاهای رویین و دهک خسارات وارد شده است.

وی افزود : به دلیل مشکلات فنی پل روستای دهک و ورود سیل به داخل روستا علاوه بر خسارت به شماری از واحدهای مسکونی روستایی ، سیلاب سبب تلف شدن ۴۰ راس دام و خسارت به انبار های علوفه در این روستا شده است.

فرماندار اسفراین گفت:جاری شدن سیل در روستای رویین که از حجم بالایی برخودار بود به پنج واحد مسکونی و باغات این روستا خسارت وارد کرد.

کرامتی گفت : بارندگی و سیلاب سبب آبگرفتی برخی منازل مسکونی در روستای توی شده و در روستای حسن آباد نیز به منازل مسکونی و دام ها خسارت زده است.

وی تصریح کرد کرد: مدیریت بحران شهرستان اسفراین از زمان شروع بارش باران در آماده باش است و نیروهای امدادی و عملیاتی برای رفع مشکل در این مناطق حضور دارند.

اداره کل هواشناسی خراسان روز سه شنبه با صدور اطلاعیه‌ای بارش باران به همراه رعد و برق و وزش باد شدید برای برخی مناطق استان را تا روز پنجشنبه پیش‌بینی کرده بود.

بارش رگباری باران و تگرگ ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت ماه امسال هم موجب خسارت به کشتزارها، باغ ها و تاسیسات زیربنایی استان شد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد./ایرنا  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟