وضعیت بارش ها در ایران !

بارش باران در غرب و شمال غرب کشور رخ خواهد داد.

به گزارش رکنا، با توجه به آخرین تحلیل نقشه‌های سازمان هواشناسی ایران، امروز ۳۱ فروردین ماه ۱۴۰۰، در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، شمال زنجان و کردستان و روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش پراکنده باران همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود.

بعداز ظهر پنجشنبه در غرب سواحل دریای خزر و اردبیل نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

در این روز با نفوذ جریان‌های خنک به سواحل شمالی بارش و کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر و شمال شرق انتظار می‌رود.

قابل ذکر است در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه افزایش شش تا ده درجه‌ای دما همراه با وزش باد گرم جنوبی در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل و مجددا طی روز‌های پنجشنبه و جمعه کاهش دما در این نواحی رخ می‌دهد.

دریای خزر نیز از اواخروقت پنجشنبه و روز جمعه مواج می‌باشد. شنبه در شمال شرق، شرق و برخی مناطق جنوب شرق کشور نیز بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید و رعد و برق پیش بینی می‌شود و در نیمه غربی کشور آسمان صاف می‌باشد.

جمعه در دامنه‌های زاگرس واقع در غرب و جنوب غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، مناطقی از مرکز، شرق و استان کرمان بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید و رعد و برق پیش بینی می‌شود.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟